عضو کمیته انقلابی انصارالله یمن به ادعای وزیر خارجه جدید دولت مستعفی یمن مبنی بر آمادگی انصارالله برای عقب نشینی از مواضع خود و تحویل سلاحش پاسخ کوبنده ای داد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از اسپوتنیک، توفیق الحمیری عضو کمیته انقلابی انصارالله یمن با اشاره به اینکه آمریکا مانع همه تحرکات و فعالیت نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور یمن برای تحقق راهکار سیاسی یا بشردوستانه می شود، گفت: آمریکا تحرکات نماینده سابق سازمان ملل را به شکست کشاند و به دنبال به شکست کشاندن تلاش های نماینده جدید سازمان ملل است. آمریکا مردم یمن را می کشد و متجاوز به یمن و سهیم در ادامه محاصره ملت یمن است.

وی با اشاره به حرفهای خالد الیمانی وزیر خارجه دولت مستعفی یمن مبنی بر اینکه انصارالله یمن نامه ای به فرستاده سازمان ملل فرستاده و آمادگی خود را  برای زمین گذاشتن سلاح و نشستن پای میز مذاکره اعلام کرده است گفت: ما روزانه موشک می سازیم و آن را به سوی سلاح شلیک می کنیم و این گونه سلاح خود را تحویل می دهیم.

الحمیری تاکید کرد: این خواب و خیالی است که هرگز برای آمریکایی محقق نخواهد شد. تنها عاملی که ما ممکن است درباره آن گفتگو کنیم توقف جنگ و شکستن محاصره است.

شایان ذکر است که «خالد الیمانی» وزیر خارجه جدید دولت مستعفی یمن مدعی شده بود که انصار الله آمادگی عقب نشینی از مواضع خود و تحویل سلاح خود را پیدا کرده است.

وی که تنها دو روز است به عنوان وزیر خارجه دولت مستعفی یمن انتخاب شده در گفتگو با شبکه الحدث وابسته به شبکه العربیه عربستان مدعی شده بود که «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در پرونده یمن به او گفته که پیام های مستقیمی از انصار الله دریافت کرده که بر اساس آن انصار الله اعلام کرده آماده روند صلح و عقب نشینی از شهرها و تحویل سلاح خود هستند.

بیشتر بخوانید.....
۶۰ شهید و ده ها زخمی در پی بمباران بازاری در استان حجه یمن

این اظهار نظر در حالی مطرح شده که یمانی پیشتر در گفتگو با روزنامه سعودی الشرق الاوسط نیز گفته بود انصار الله یمن پیش از مذاکره باید خلع سلاح شوند.

الیمانی که پیش از این نماینده دائمی یمن در سازمان ملل هم بوده دو روز پیش به عنوان وزیر خارجه جدید یمن انتخاب شده است. عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن با برکناری «عبدالملک المخلافی» از وزارت خارجه، الیمانی را به عنوان جانشین او انتخاب کرده است.