نیروهای امنیتی در عدن، یک فعال جنوبی یمنی را به اتهام توهین به امارات مجروح و سپس بازداشت کرده و به یکی از پایگاه های نظامی امارات در یمن منتقل کرده اند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از اسپوتنیک، یک منبع محلی در استان عدن به خبرگزاری اسپوتنیک گفته است که نیروهای وابسته به نهادهای امنیتی عدن صبح امروز یکشنبه «ولید الادریسی» فعال جریان های جنوبی یمنی را بازداشت کرده اند.

بر اساس این خبر بازداشت این فعال یمنی در میدان «الشهدا» در عدن صورت گرفته و نیروهای امنیتی با شماری از فعالانی که به رهبری الادریسی در این میدان تجمع کرده بودند درگیر شده اند.

این فعال یمنی بعد از درگیری با نیروهای امنیتی زخمی شده بود و به خانه اش در منطقه بلوک ۳۲ در المنصوره متواری شده بود که به وسیله نیروهای امنیتی به اتهام توهین به امارات بازداشت شد و به پایگاه نظامی نیروهای اماراتی در «البریقه» منتقل شده است.

اخیرا گروهی شعارهایی بر روی دیوارهای خانه ها و محله ها و نهادهای دولتی در مناطق «شیخ عثمان» و «دار سعد» و «المنصوره» نوشته بودند که طی آن امارات را اشغالگر خوانده و خواستار خروج نیروهای نظامی این کشور از یمن شده بودند. الادریسی متهم است که در این شعارنویسی ها دست داشته است.

بیشتر بخوانید.....
انهدام ۷ خودروی نظامی مزدوران در یمن/۳۰ مزدور کشته و زخمی شدند