وزیر خارجه بحرین در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط اعلام کرده که امیدی برای حل بحران قطر در وضعیت فعلی وجود ندارد و دوحه را عامل طولانی شدن بحران توصیف کرده است.

به گزارش شیعه پرس به نقل از الشرق الاوسط، «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین اعلام کرد که هیچ نشانه ای دال بر رفع اختلاف های قطر با کشورهای عربی همجوار اش وجود ندارد.

وی در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط  گفت: بر اساس اطلاعاتی که ما داریم امیدی برای حل بحران در شرایط فعلی وجود ندارد زیرا قرار نیست این بحران به صورت ناگهانی حل و فصل شود.

وزیر خارجه بحرین قطر را عامل طولانی شدن بحران دانسته و گفته این کشور با انتقال بحران به سوی همپیمانان غربی به جای برخورد با آن داخل محافل عربی در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بحران را طولانی تر کرده است.

وی افزود که بحرین انتظار داشته امیر قطر بعد از آغاز بحران به عربستان سفر کند و این اتفاق رخ نداده است.

عربستان، امارات، بحرین و مصر از ژوئن سال گذشته تا کنون روابط خود را به صورت ناگهانی با قطر قطع کرده اند این کشورها قطر را به حمایت از تروریسم و جانبداری از ایران متهم کرده اند در حالی که قطر ضمن رد این اتهامات تأکید کرده که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تلاش می کنند حاکمیت قطر را زیر سوال برده و در سیاست های خارجی این کشور دخالت می کنند.

بیشتر بخوانید.....
هزاران بحرینی در حمایت از شیخ «عیسی قاسم» تظاهرات کردند