معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت:تحریم های آمریکا و کشورهای حوزه خلیج فارس به منظور فشار بر ما و پایگاه مردمی مقاومت برای مجازات آن است، اما شکست خواهد خورد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المنار، شیخ علی دعموش معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: اراده ملتهای منطقه سرنوشت ملتها، کشورها و آینده منطقه را ترسیم می کند و این اراده با ایمان و عزم و مقاومت قادر به تحقق پیروزی و بازگرداندن زمین و مقدسات است.

وی افزود: ملت فلسطین هنگامی که موفق به انتقال مقاومت نسل به نسل شد و شیوه هایی در مقاومت علیه اشغالگران ابداع کرد مشابه آنچه در تظاهرات بازگشت بزرگ رخ داد، شگفتی دنیا را برانگیخت.

دعموش تاکید کرد: امنیتی که لبنان از آن برخوردار است و لبنانی ها در سایه امنیت موفق به برگزاری انتخابات شدند به طور مجانی به دست نیامده و نتیجه تلاش های اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی، شورای همکاری خلیج فارس یا تلاش های آمریکا و اروپا و دیگران نیست بلکه در نتیجه جانفشانی های بزرگ و پیروزی بر اشغالگران و تروریستها و اقدام جهادی مستمر و تلاش خالصانه است.

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله گفت: ما با معادله ارتش، ملت و مقاومت می توانیم از کشورمان حفاظت کنیم و با چالشها و مخاطرات مقابله کنیم. لبنانی ها باید به این معادله پایبند باشند زیرا این معادله هدف قرار گرفته و مقاومت بیش از هر زمان دیگری مورد حمله قرار گرفته است. هر که نمی خواهد که از معادله حمایت کند به خودش مربوط است اما نباید علیه این معادله توطئه کند زیرا به نفع لبنان نیست و به سود اسرائیل است.

وی اعلام کرد: تحریم های آمریکا و کشورهای حوزه خلیج فارس به منظور فشار بر ما و پایگاه مردمی مقاومت برای مجازات آن است تا از مقاومت فاصله بگیرند اما در اشتباه هستند زیرا مقاومت بخشی از باور است که مردم در راستای حمایت از آن و حمایت کشورشان گام بر می دارند. دشمنان از طریق تحریم ها می خواهند که اراده و ثبات قدم ما را خدشه دار کنند اما آنها قبلا نیز از طریق جنگ و تجاوز و ترور، آوارگی و دست زدن به کشتار و ویرانی این کار را آزموده اند و به نتیجه ای نرسیده اند. هم اکنون نیز طرح های آنها مجددا شکست خواهد خورد و به نتیجه ای منجر نخواهد شد و تغییری در معادلات داخلی ایجاد نمی کند.