وزیر خارجه آمریکا علیرغم آزادی زندانیان این کشور از ونزوئلا اعلام کرد: سیاست واشنگتن در برابر کاراکاس تغییر نکرده است.

به گزارش پرس شیعه، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در توئیتر خود اعلام کرد: سیاست واشنگتن در برابر کاراکاس علیرغم آزادی زندانیان این کشور از ونزوئلا تغییر نکرده است.

وزیر خارجه آمریکا در این خصوص نوشت: به جوشوا و تامارا هولت تبریک می گویم؛ اما سیاست آمریکا در قبال ونزوئلا بدون تغییر مانده است. لذا از مردم ونزوئلا در رسیدن به دموکراسی حمایت می کنیم!

لازم به ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته در پیامی توئیتری از آزادی زندانیان این کشور در ونزوئلا خبر داده بود.

رسانه های خبری چندی پیش اعلام کردند که نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا کمتر از یک هفته پس از برگزاری انتخاباتی که جایگاه وی را برای یک دوره ۶ ساله دیگر تثبیت نمود، با «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنا آمریکا دیدار کرد.

این درحالی است که واشنگتن در راستای تضعیف دولت کاراکاس، مشروعیت انتخابات هفته گذشته را زیر سوال برده و با اعمال دور تازه‌ای از تحریم‌ها، خرید و فروش هرگونه اوراق قرضه دولت کاراکاس را برای شهروندان یا شرکت‌های آمریکایی ممنوع اعلام کرده است.

از سوی دیگر، تنش‌ها میان ۲ کشور با اخراج کاردار آمریکا از کاراکاس، بیش‌ازپیش بالا گرفت.

بااین‌حال، وزارت اطلاعات ونزوئلا بدون اشاره به جزئیات، دیدار مادورو و مرد بانفوذ سنای آمریکا را بسیار خوب ارزیابی کرده بود.