مشاور امام خامنه ای در امور بین الملل که به دمشق سفر کرده، با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، «علی اکبر ولایتی» مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل ساعتی قبل با «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه دیدار و گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، ولایتی در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات سوریه با رئیس جمهوری این کشور بحث و تبادل نظر کرد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در جریان این دیدار تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه در مبارزه با تروریسم حمایت همه جانبه به عمل می آورد.

«بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه، نیز در جریان این دیدار اعلام کرد: دمشق از مقام معظم رهبری، دولت و ملت ایران به دلیل حمایت از دولت و ملت سوریه در مبارزه با تروریسم قدردانی می کند.

وی همچنین با اشاره به جنگ تحمیلی ۸ ساله علیه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: تجربه جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران فراموش نمی شود، چراکه این کشور توانست در جنگی که برخی کشورها هم دوشادوش صدام ایستاده بودند، پیروز شود.

ولایتی نیز در سخنانی اظهار داشت: مقاومت دولت و ملت سوریه در برابر تروریست های تکفیری در طول تاریخ بی سابقه است.

وی تصریح کرد: انشاء الله که سوریه به رهبری شما پیروز خواهد شد و بدانید که مقام معظم رهبری همیشه برای شما در این راه دعا می کند.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسأله تقسیم تروریست ها به خوب و بد، میانه رو و تندرو، اظهار داشت: این تقسیم بندی کاملا مضحک است.

ولایتی در بدو ورود خود به فرودگاه دمشق نیز در خصوص بحران سوریه گفته بود: اینکه کشوری در طول پنج سال سخت و نفس گیر در برابر یک جنگ جهانی تمام عیار علیه ملت خود بایستد و مقاومت کند، کار آسانی نیست.

وی ادامه داد: ایران به حمایت های خود از دولت، ملت و ارتش سوریه ادامه می دهد، چراکه دمشق حلقه اصلی زنجیره مقاومت در برابر دشمنان است.

مشاور مقام معظم رهبری همچنین تصریح کرد: بشار اسد طی سال های گذشته سوریه را با تدبیر، شجاعت، هوشیاری و بصریت اداره کرده و از این پس نیز این کشور را به ساحل امنیت و ثبات خواهد رساند.