سخنگوی وزارت دفاع روسیه هنگامی که یک خبرنگار غربی از او درباره علت تروریست معرفی نشدن حزب الله توسط روسها سوال شد از کوره در رفت و با عصبانیت به سوال پاسخ گفت.

به گزارش پرس شیعه؛ تارنمای عرب زبان ” الاخبار” امروز شنبه درقالب گزارشی درباره بازدید خبرنگاران از پایگاه حمیمیم بعد از خروج بخشی از نیروها و تجهیزات روسها از آن، نوشت: برخلاف اوضاع آرامی که این روزها جبهه نظامی روسیه در سوریه دارد، کنفرانس مطبوعاتی ژنرال ” ایگور کوناشنکوف ” سخنگوی وزارت دفاع روسیه با خبرنگاران بازدید کننده از حمیمی پر تنش و جنجالی بود.
براساس این گزارش این ژنرال روس که در جمع دهها خبرنگار درباره جنگ علیه تروریست ها در سوریه سخن می گفت در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران غربی که پرسید ” چرا روسیه به حزب الله به عنوان یک گروه تروریستی مثل داعش و النصره حمله نمی کند؟” ، از کوره دررفت و با عصبانیت گفت: “ما می خواستیم شفافیت و واقع نگری را از شما یاد بگیریم اما شما همیشه دورغ می گویید.. حزب الله در کنار ما با تروریسم می جنگد و شما خودتان خوب می دانید که تروریست کیست. تروریست، داعش است نه حزب الله.”وی آنگاه لبخندی به لب آورد و با اشاره به یکی از خبرنگاران حاضر درجلسه گفت:” خبرنگار (المنار) حزب الله اینجاست این را به او بگویید.”
خبرنگار المنار هم پس از معرفی خود به وی توضیح داد که می تواند بی هیچ نگرانی با استفاده از فضای آزادی بیان موجود، حرف بزند و دیدگاه خود را تشریح کند.
کوناشنکوف در پایان در پاسخ به سئوالی درباره اصرار مسکو بر آتش بس پس از یک سلسله پیروزیهای میدانی لبخندی زد و گفت: “من به اندازه حقوقم جواب می دهم البته حقوق من کم نیست سئوال شما زیادی بزرگ است.”
پایگاه هوایی حمیمیم درماههای گذشته شاهد صدها سورتی پرواز برای بمباران مواضع تروریست ها در مناطق مختلف بود که طی آن با همکاری نیروی هوایی سوریه ضربات سنگینی به گروههای مختلف از جمله داعش و النصره وارد شد.
جنگنده های مختلف ، بالگرد و هواپیماهای ترابری نظامی بخشی از تجهیزات روسیه در این پایگاه درماههای گذشته بوده و سامانه های پشرفته موشکی وظیفه دفاع از آن را به عهده داشته‌اند.