خرم آباد – امام جمعه موقت خرم آباد گفت: پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن این است که سلاح محکم ایرانیان سلاح اراده و ایمان بوده که بالاتر از بمب اتم است.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام قاسم متقی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با اشاره به برگزاری رزمایش ولایت ۴ و حوادثی که در این زمینه اتفاق افتاد اظهار داشت: نیروهای مسلح ایران اسلامی در این رزمایش قوی، مقتدر و سازمان یافته برای حفظ استقلال، امنیت و تمامیت مرزی جمهوری اسلامی ایران حاضر شدند.

نمایش پیوند مبارک ارتش و سپاه در رزمایش ولایت ۴

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در این رزمایش استحکام نیروی دفاعی و مدیریت جهانی انقلابی را نمایش دادند، تصریح کرد: پیشرفت های چرخه دفاعی کشور و پیوند مبارک ارتش و سپاه در این رزمایش نمایش داده شد.

خطیب جمعه موقت خرم آباد به بازداشت تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس توسط دلاورمردان سپاه و اخطار مقتدرانه نیروهایی دریایی ایران به ناو هواپیمابر آمریکا اشاره کرد و گفت: این دو حادثه باعث افتخار همه مردم ایران بود.

حجت الاسلام متقی نیا با بیان اینکه فرمانده کل قوا به فرماندهان سپاهی که تفنگداران آمریکایی را دستگیر کرده بودند مدال فتح اهداء کرد، یادآور شد: روزنامه وال استریت ژورنال در متنی از اهداء مدال فتح به فرماندهان سپاه به عنوان مدال هایی برای تحقیر آمریکا یاد کرد.

وی با تاکید بر اینکه جا دارد از تمام سرداران و سرافرازان ارتش و سپاه به خصوص سردار سرلشکر سلیمی یاد کنیم، افزود: این فرمانده مقتدر، مکتبی و مومن باعث افتخار دین، نظام و ولایت بودند.

سلاح محکم ایرانیان سلاح اراده و ایمان است

امام جمعه موقت خرم آباد به ۲۲ بهمن ماه اشاره کرد و گفت: راهپیمایی روز ۲۲ بهمن پشتیبانی از آرمان های انقلاب بوده و این تجمع بزرگ پس از گذشت چندین سال از انقلاب نشانه پیشرفت ملت در اهداف انقلابی است.

حجت الاسلام متقی نیا با بیان اینکه این حرکت نمادین استقامت بر سر آرمان ها را نشان می دهد، تصریح کرد: برگزاری این همایش میلیونی مظهر اقتدار ملت و عنایت الهی است.

وی با تاکید بر اینکه پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن این است که سلاح محکم ایرانیان سلاح اراده و ایمان بوده که بالاتر از بمب اتم است، افزود: ۲۲ بهمن ماه روز تودهنی زدن به دشمنان و مایوس کردن آنان است.

خطیب جمعه موقت خرم آباد در ادامه سخنان خود به سالگرد صدور فتوای آیت الله میرزای شیرازی و لغو امتیاز توتون و تنباکو اشاره کرد و اظهار داشت: استعمار انگلیسی یک تجربه موفق را در هندوستان و شبه قاره هند تحت عنوان کمپانی هند شرقی داشتند و به وسیله آن غارت کردند و به دنبال این بودند همین مدل را در ایران و به نام کمپانی رژی اجرا کنند که فتوای آیت الله شیرازی مانع از آن شد.

ضرورت حضور منسجم و میلیونی در راهپیمایی ۲۲ بهمن

حجت الاسلام متقی نیا با بیان اینکه روحانیت آگاه و مردم در صحنه باعث شدند تا برنامه غارت انگلیسی ها اجرایی نشود، تصریح کرد: مرجعیت و روحانیت چشم فتنه را در این قضیه درآورد.

وی ادامه داد: پس از این موضوع بلافاصله حرکت بعدی مردم و جریان مشروطه اتفاق افتاد تا اختیارات شاه محدود شود.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به اینکه در ادامه این اتفاقات مردم به دنبال کوتاه کردن دست انگلیسی ها از نفت بودند، گفت: ملت ایران از توقع حداقلی کوتاه کردن دست دشمنان از نفت به یک توقع حداکثری یعنی نابودی رژیم ستمشاهی و استقلال همه جانبه کشور رسیدند و در نهایت انقلاب به پیروزی رسید.

حجت الاسلام متقی نیا یادآور شد: باید حضور منسجم و میلیونی در راهپیمایی ۲۲ بهمن داشته باشیم.

وی در ادامه به موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: مردم سازندگان حقیقی قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

خطیب جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه مشارکت حداکثری باعث تحقق حاکمیت مردم، بهبود تدریجی نظام و کسب قدرت از راه مشروع و قانونی می شود، تصریح کرد: چرخش نخبگان در داخل حاکمیت و رقابت های دارای معیار و سنجش از فواید انتخابات است.

مجلس خبرگان میدان قدرت نیست

حجت الاسلام متقی نیا با تاکید بر اینکه مجلس خبرگان مجلس بسیار مهم و عظیمی است که میدان قدرت نیست بلکه میدان معنویت و حفظ اصول انقلاب است، افزود: مجلس خبرگان یک مجلس پاکیزه بوده که جناحی نیست و از هرگونه مسائل خطی مبرا است.

وی با اشاره به اینکه دو انتخاب مهم در رابطه با مجلس خبرگان وجود دارد، گفت: انتخاب افراد مجلس توسط مردم و انتخاب رهبر توسط مجلس خبرگان بر اساس ملاک های فقه و ارزش های دینی دو انتخاب مهم در این رابطه است.

خطیب جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه مجلس خبرگان یک آینه است که در آن هم مردم سالاری و هم نقش فقه و فقاهت دیده می شود، تصریح کرد: مجلس خبرگان رهبری مصداق بارز مردم سالاری دینی است.

حجت الاسلام متقی نیا با تاکید بر اینکه کار مجلس خبرگان پارلمانی نیست و در آن استیضاح و سوال وجود ندارد، افزود: مجلس خبرگان یک سنگر است و لازم است افرادی در آن حضور داشته باشند که دیده بانی خوبی داشته باشند.

اگر عاشق خدمت هستید خطر داعش را دفع کنید

وی با اشاره به اینکه مجلس خبرگان مجلس کارشناسان و کسانی است که توان، بصیرت و علم داشته باشند، اظهار داشت: مجلس خبرگان صندوق ذخیره ای است برای روزی که باید سرنوشت ملت تعیین شود.

امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه مجلس خبرگان باید در لحظه موعود کشور را نجات دهد، تصریح کرد: بنابراین افرادی که تخصص کافی داشته و دارای ملاک ها و معیارهای مشخص هستند باید انتخاب شوند.

حجت الاسلام متقی نیا با تاکید بر اینکه شورای نگهبان طبق وصیت نامه امام راحل تحت تاثیر هیچ قدرتی نیست، افزود: شورای نگهبان ممکن است مثل هر مجموعه دیگری دچار خطا شود و مسیر جبران خطا نیز مشخص است.

وی با اشاره به اینکه افرادی خیلی احساس مسئولیت کرده اند، اظهار داشت: تمام میدان خدمت مجلس نیست و مجلس تنها دو نفر را می خواهد.

امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه اگر می خواهید کار کنید دو هزار خانواده عشایری داریم که نیازمند خدمت هستند، تصریح کرد: داعش خطرش بیخ گوش است و حالا که عاشق خدمت هستید خطر داعش را دفع کنید.