بجنورد- امام جمعه بجنورد با اشاره به اظهارات اخیر برخی در زمینه ردصلاحیت ها افزود: مسئولان و مدیران باید در موضع‌گیری‌های انتخاباتی خود قانون‌مدار و بی‌طرف باشند.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز خراسان شمالی که در محل مصلای امام خمینی(ره) بجنورد برگزار شد، با اشاره به در پیش بودن انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، بر انتخاب نامزدهای اصلح از سوی مردم تأکید کرد و گفت: همه افرادی که از سوی شورای نگهبان برای رقابت در این دو انتخابات تأییدصلاحیت شده اند، افراد صالحی هستند اما مردم وظیفه دارند با تحقیق و کنکاش در بین این نامزدها فرد اصلح را انتخاب کنند.
وی با اشاره به اینکه رقابت های انتخاباتی در هفتم اسفندماه بین نامزدهای خوب و خوب‌تر است، افزود: باید همه مسئولان و دست اندرکاران برای برگزاری پرشور و شکوه دو انتخابات پیش رو فعال باشند.
حجت الاسلام یعقوبی همچنین با توصیه به نامزدهای انتخاباتی از آنها خواست تا در هنگام تبلیغات از عدالت خارج نشده و رقیب را تخریب نکنند بلکه توانمندی های خود را برای مردم بازگو کنند.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با تأکید بر اینکه کسانی که بنا به احساس مسئولیت پا به این عرصه مهم سیاسی گذاشته اند باید در چارچوب قانون حرکت کنند، تصریح کرد: شرع و اخلاق اسلامی حکم می کند که همه کارهای ما به دور از هرگونه فحاشی و افشای اسرار رقیبان انتخاباتی باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اظهارات اخیر برخی از مدیران و مسئولان استانی و کشوری در زمینه ردصلاحیت شماری از نامزدهای دو انتخابات پیش رو، افزود: مسئولان و مدیران باید در موضع‌گیری‌های انتخاباتی خود قانون‌مدار و بی‌طرف باشند.
حجت الاسلام یعقوبی اظهار کرد: کسی که در جامعه از هر گروه یا جناح مدیر می شود نباید از عدالت خارج شود و از مخالفان خود انتقام بگیرد که این وضعیت با اسلام سازگاری ندارد.
وی افزود: هرکس برای خود گرایش و سلیقه ای دارد و این موارد را نباید در مسائل مدیریتی دخالت و بودجه را براساس آن به مناطق مختلف اختصاص داد.
خطیب نماز جمعه بجنورد در ادامه با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای عالی امنیت ملی، گفت: رهبری در این دیدار هفت محور و شاخص را هندسه انقلاب معرفی کردند که مردمی و مستقل بودن، مبارزه با استکبار، تدین و پایبندی به انقلاب، توجه به معیشت مردم و توجه به مستضعفان جامعه و همچنین فلسطین از جمله این شاخص ها است.