جمعی از نخبگان شاهد و ایثارگر قم روز شنبه طی آیینی در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) قم تجلیل شدند.

به گزارش پرس شیعه؛ معاون فرهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم در این آیین اظهار داشت: جامعه ایثارگری که در دوران دفاع مقدس با تمام وجود برای اعتلای کلمه حق و استقرار ارزش های دینی تا پای جان ایستاد، امروز نیز همچون گذشته در عرصه های مختلف رسالت خود را به خوبی انجام می دهد.
حجت الاسلام غلامرضا ناظمی تصریح کرد: امروز شاهد آن هستیم برغم تحمل مجروحیت ها، دردها و آلام به جای مانده از دوران جنگ تحمیلی، در میدان علم و دانش، نوآوری، خلاقیت و پژوهش های میدانی به خوبی می درخشند و به وظیفه خود عمل می کنند و مایه افتخار و غرور کشور و نظام اسلامی نیز شده اند.
وی با بیان اینکه مرکز نخبگان و دانش پژوهان در سراسر کشور شاهد یک تحول بسیار خوب و ارزنده ای شده است و از جمله مصادیق و نمونه های بارز آن نیز پرورش نخبگانی فعال و مستعد در زمینه های گوناگون است، تصریح کرد: باید از این نخبگان به عنوان سرمایه های ارزشمند نظام و کشور که در قالب ایثارگری تلاش های مستمری انجام می دهند، حمایت های لازم را داشته باشیم.
ناظمی همچنین اذعان داشت: بدون شک حضور نخبگان شاهد و ایثارگر در عرصه نخبگانی کشور بیانگر آن خواهد بود که این گروه تنها به دوران جنگ بسنده نکرده و همچنان به مجاهدت های خود در سایر عرصه ها ادامه می دهد.
یکی از طلبه های نخبه شاهد و ایثارگر نیز در این آیین با تاکید بر ضرورت حمایت های ویژه مسئولان از این قشر، تصریح کرد: هر چند به لحاظ قرار داشتن در شرایط تحریم امکان حمایت از آثار فرهنگی و تحقیقاتی نخبگان وجود ندارد، ولی نبودن بودجه باعث نشود که محصولات آنها مسکوت بماند.
حجت الاسلام صادق زینی، همچنین تلاش در حوزه فرهنگ را نوعی جهاد توصیف کرد و با تاکید بر اهتمام بیش از پیش مسئولان در بسترسازی مناسب جهت معرفی آثار نخبگان به آحاد جامعه، افزود: برگزاری نمایشگاهی جهت ارائه آثار مختلف نخبگان از جمله مهمترین مطالبات جامعه نخبگان بویژه شاهد و ایثارگر محسوب می شود.