سنندج – امام جمعه موقت سنندج با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: استقلال رمز ماندگاری و اقتدار بیش از پیش نظام اسلامی است و باید با مشارکت مردم این روند ادامه داشته باشد.

به گزارش پرس شیعه، ماموستا سید محمد سعید حسینی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی با پشتوانه مردم شکل گرفت و این استقلال خود را نیز از حمایت های مردم به دست آورد.

وی با اشاره به رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ایران، عنوان کرد: استقلال آزادی و جمهوری اسلامی شعار اصلی انقلاب ما بود و بدون شک همه باید با حضور و مشارکت خود در صحنه از این شعار اصلی حمایت کرده و آن را حفظ کنیم.

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به روند تغییر حکومت در کشورمان در سال ۵۷، یادآور شد: تغییر حکومت حق هر ملت آزاده‌ای است و مردم ایران در بهمن‌ماه ۵۷ با تحقق این حق انقلاب اسلامی را به رهبریت امام راحل (ره) به پیروزی رساندند.

وی با اشاره به شعارهای اصلی انقلاب اسلامی ایران، بیان کرد: آزادی یکی از شعارهای اصلی و محور انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود و باید توجه داشت که آزادی یعنی حق حرف‌زدن، گوش کردن و عمل بر اساس حق است که نمود آن را در انقلاب اسلامی ایران شاهد هستیم.

ماموستا حسینی با اشاره به این نکته که جمهوری اسلامی ایران بار دیگر اسلام ناب محمدی را زنده کرد، افزود: مبنای حکومت در ایران، اسلام است و توجه به اسلام و ارزش‌های آن و حرکت بر اساس اسلام مهم‌ترین نیاز در چنین نظامی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه های امروز نماز جمعه سنندح با بیان اینکه دوستی، مهر و محبت از الطاف الهی است که بین زوجین قرار داده و موجب پایداری زندگی آنها می‌شود، افزود: ازدواج، مهر و محبت در بین همسران دارای یک قانون الهی است.

ماموستا حسینی به چهار سنت پیامبر عظیم‌الشان اسلام اشاره کرد و گفت: داشتن شرم و حیا، ازدواج، توجه به نظافت و تمیزی و مسواک‌زدن از سنت‌های پیامبر اسلام است که ما به عنوان پیروان و امت ایشان باید دنباله‌رو آن حضرت باشیم.

وی در ادامه از طلاق به عنوان یک قانون الهی نام برد و گفت: خداوند در شرایطی خاص اجازه جداشدن همسران را از همدیگر داده است ولی باید توجه داشت که از روند رو به رشد طلاق در جامعه باید جلوگیری شود و با مدیریت صحیح امور خانواده از میزان آن کاسته شود.

حسینی با بیان اینکه گاهی جاری شدن این حلال منفور مانع گسترش برخی آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود، اظهار کرد: در شرایطی خاص جاری شدن طلاق در زندگی انسان‌ها بهتر از ادامه زندگی است که زوجین را به سمت انجام برخی افعال منکر سوق دهد.

وی طلاق را آخرین راه برای پایان دادن به زندگی‌های سازش ناپذیر زوجین دانست و افزود: ترویج ازدواج‌های آسان و تلاش خانواده‌ها برای کمرنگ کردن برخی بهانه‌های بزرگ در مراسمات ازدواج زمینه‌ساز افزایش ازدواج، پایداری ازدواج‌ها و پایین آمدن سن ازدواج در جامعه می‌شود.

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به اهمیت توجه به دستورات دینی در جامعه اسلامی ما، گفت: همه ما به عنوان مسلمان باید به بهترین شکل ممکن آموزه های دینی و الهی را در جامعه اجرایی کنیم تا خدای ناکرده جامعه از مسیر مناسب و اصلح خود جدا نشود.

وی به رسالت و مسئولیت مدیران برای دفاع از آموزه های دینی در جامعه اشاره کرد و افزود: مسئولان بیش از مردم در این راستا وظیفه دارند و نباید اجازه دهند اسلام با نام اسلام دروغین و ساخته دست دشمنان لکه‌دار شود.

ماموستا حسینی بر لزوم توجه به اصل مهم امنیت در جامعه به عنوان یک نعمت الهی تاکید کرد و گفت: امنیت در نظام جمهوری اسلامی ایران در بهترین شرایط خود قرار دارد و انتظار می رود که با مشارکت و همراهی مردم و مسئولان این امنیت همچنان در جامعه حفظ شود.