وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: آماده باشیم تا با ظهور حضرت حجت (عج) در رکاب ایشان جهاد کنیم و به فلاح و رستگاری وعده داده شده از سوی خداوند متعال دست یابیم.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، سردار سرتیپ حسین دهقان در نخستین همایش سراسری حافظان قرآن کریم این وزارتخانه که با حضور حجت الاسلام محمدحسین قندهاری رئیس سازمان عقیدتی سیاسی و جمعی از مدیران عامل و روسای ادارات عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و مسئولین و روسای صنایع این وزارتخانه و با حضور حافظان قرآن کریم وزارت دفاع برگزار شد، باتبریک ایام شعبانیه گفت: خدا را شاکرم که در جمع شما قرآنیان وزارت دفاع حضور دارم.

دهقان با اشاره به فعالیت های صورت گرفته توسط متولیان قرآنی وزارت دفاع اظهار داشت: ما می‌توانیم وزارت دفاع را به طور کلی خانواده قرآنی بنامیم چون کارکنان، همسران و فرزندان دختر و پسر در این محافل و کرسی‌های قرآنی و کلاس های آموزشی حضور دارند و امیدواریم در اقدام‌های بعدی، مؤانست با قرآن و فرهنگ قرآنی را بیشتر ترویج دهیم.

وی ادامه داد: قرآن معجزه پیامبر اکرم(ص) است و حضرت محمد(ص) این کتاب الهی را برای هدایت بشر آورده است و این کتاب تا قیامت هدایت و ارشاد بشریت را کفایت می‌کند. چنانکه حضرت علی(ع) فرمودند زمانی که تاریکی شما را فراگرفت با مراجعه به قرآن، راه هدایت را پیدا کنید.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح براساس حدیث ثقلین ادامه داد: قرآن به تنهایی عامل رشد و تعالی انسان و تأمین‌کننده سعادت دنیا و آخرت نخواهد شد بلکه همراهی قرآن و عترت با هم تأمین‌کننده سعادت انسان‌ها است و عترت به عنوان یادگار گرانبهای پیامبر اعظم(ص) موجب اکمال دین و اتمام نعمت و بزرگترین مفسر قرآن است که بشر با تمسک و اطاعت از او به فلاح و رستگاری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از خطاب‌های قرآن، به مردم است، اظهار کرد: قرآن، هدی‌للناس است. در طول تاریخ جاهلیت رذائلی همچون قتل، ستم و تجاوز مطرح بوده است و مسئله بعثت نبی مکرم اسلام برای از بین بردن این تاریکی ها و استیلای نور و تعالی ظهور کرد. چنانکه آیه ۳سوره مبارکه مائده «الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ و… و. » بیان‌کننده این امر است. قرآن در کنار امامت و ولایت، معنا پیدا می‌کند و در حقیقت ولی، تجسم عینی قرآن است. و زمانی روح قرآن در جامعه زنده و پویاست که بیان آن از زبان ولایت دریافت شود.

وزیر دفاع ادامه داد: ولی و امام، اسوه‌ای است که تمام رفتار و منش و برخورد های آن برای انسان‌هایی الگوست که خدا را به‌عنوان یگانه معبود پذیرفته‌اند و در نهایت مسیر رشد و تعالی بشر در سایه عمل به قرآن و پیروی از امام و ولی متصور شده است.

دهقان بیان کرد: امیدواریم در وزارت دفاع با گرایش به قرآن و انتخاب سبک زندگی قرآنی بتوانیم در مسیر قرآن به صورت محتوایی گام برداریم؛ چرا‌که مؤانست با قرآن و آرامش گرفتن در کنار قرآن با آوردن آن به بطن زندگی واقعیت پیدا می‌کند. انس با قرآن، تنها خواندن سطحی قرآن نیست بلکه ترویج فرهنگ قرآن و بهره‌گیری از آموزه‌های قرآن در زندگی فردی و اجتماعی است. قرآن باید رفتارمان را به صورت فردی و اجتماعی تحت تأثیر قرار دهد و با قرآن زندگی کنیم. قرآن تجلی و عینیت در رفتار، گرفتار و تعاملات ما پیدا کند.

وی عنوان کرد: آنچه باید توجه کنیم این است که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی افرادی که محافل قرآنی، جلسات قرآنی برپا می‌کردند تنها بخش محدودی از جامعه مذهبی بودند اما با پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) قرآن را به بطن و عرصه زندگی اجتماعی و فردی مردم آورد. امام و انقلاب اسلامی دو نعمت بزرگی هستند که به ملت ایران اسلامی عنایت شد و تا امروز ملت رشید ما بابت حفظ و صیانت از این دو نعمت از هیچ کوششی فرو گذار نکردند، اما با افتخار، عزت خود را در تداوم و حفظ همین مسیر نورانی می دانند.

دهقان با اشاره به توجه و عنایت ویژه مقام معظم رهبری بر فعالیت‌ها و مجالس قرآنی در سطح کشور عنوان کرد: ایشان با برگزاری مراسم قرآنی در نزدشان و تکریم حافظان و قاریان در تحکیم فعالیت‌های قرآنی اهتمام جدی نشان دادند.

وی با تأکید بر اینکه باید فضای حاکم بر سازمان ها و نهاد های کشور خصوصا وزارت دفاع با توجه به مأموریت های خطیر آن قرآنی و متاثر از آموزه ها و دستورات این کتاب آسمانی باشد تصریح کرد: در وزارت دفاع برای عملی شدن سه عنصر و فریضه ترویج فرهنگ قرآن، نمازو امر به معروف و نهی از منکر به شکل جدی اهتمام داشته ایم و تأکید ویژه داریم تا این سه فریضه با کمک خانواده های محترم کارکنان وزارت دفاع در مجموعه های مسکونی و شهرک های سازمانی نهادینه شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم قلب های همه به نور قرآن منور و زندگی ها متاثر از قرآن شود و ان شاء ا… آماده باشیم تا باظهور حضرت حجت(عج) در رکاب ایشان جهاد کنیم و به فلاح و رستگاری وعده داده شده از سوی خداوند متعال دست یابیم.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از تمامی حافظان قرآن کریم وزارت دفاع تجلیل به عمل آمد و منتخبین حافظین، هدایای خود را از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع دریافت کردند.