نماینده دائم روسیه در سازمان ملل با انتقاد از عملکرد گروه ائتلاف ضد داعش، از افزایش گستره فعالیت های این گروه تروریستی به سمت لیبی، افغانستان و اروپا خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از ایتارتاس، «ویتالی چورکین»، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نسبت به بسط گستره فعالیت های گروه تروریستی داعش به سمت لیبی، افغانستان و اروپا هشدار داد.

«ویتالی چورکین»، با بیان اینکه فعالیت های فزاینده داعش، عملکرد گروه ائتلاف را زیر سوال می برد گفت: ما کاملا از تلاش های دولت عراق در مبارزه با داعش حمایت می کنیم اما رشد فعالیت های تروریستی به ویژه در بغداد نگرانی ما را افزایش داده و تاثیر گزار بودن فعالیت های ائتلاف را که اخیرا خود را «جهانی» نیز خوانده، زیر سوال می برد.

وی افزود: در ضمن، منطقه تحت عملیات تروریستی به شکلی غیر قابل کنترل در حال گسترش به سوی لیبی، افغانستان، و اروپا است.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل همچنین رویکرد همه جنبه در تلاش علیه تروریسم و رعایت حقوق بین الملل را تنها راه مبارزه با تروریسم خواند و گفت: اینجا، جای وجود هیچ گونه مشروعیت دو گانه نیست. مبارزه با این اهریمن نیازمند رویکرد محکم و اصولی همه اعضای مسئول در جامعه جهانی است.

گفتنی است، «جرارد ون بوهمن»، رئیس کمیته تحریم ها علیه داعش و القاعده روز پنجشنبه گفته بود که اقدامات مشترک دولت ها علیه داعش، این گروه را تضعیف کرده اما گستره جغرافیایی فعالیت های این گروه به سمت افغانستان، یمن و لیبی رو به پیشروی است.