خبرگزاری رسمی یمن (سبا) به نقل از نماینده ویژه سازمان ملل متحد، خبر مربوط به تعلیق مذاکرات صلح یمن در کویت را تکذیب کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سبا، یک منبع در هیات ملی یمن اعلام کرد که «اسماعیل ولد الشیخ» نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن در تماس با این هیات خبر شبکه العربیه در خصوص تعلیق مذاکرات صلح این کشور را تکذیب کرده است.

این منبع تصریح کرد که هیات ریاض از طریق شبکه های دشمن با ارائه مطالبی درباره تعلیق مذاکرات صلح یمن در کویت، برای به شکست کشاندن این مذاکرات زمینه سازی می کند.

شبکه المیادین نیز گزارش داد که ولد الشیخ در صفحه خود در فیس بوک اعلام کرده که مذاکرات روز شنبه پایان یافته و رایزنی ها فردا (یکشنبه) دنبال خواهد شد. بنا بر اعلام شبکه المنار، «سلیم المغلس» عضو هیات ملی یمن نیز در گفتگو با خبرنگار این شبکه تعلیق مذاکرات را رد کرد.

لازم به ذکر است که مذاکرات صلح یمن با هدف پایان دادن به جنگ در این کشور از ۲۱ ماه آوریل (۲ اردیبهشت) تحت نظارت سازمان ملل در کویت آغاز شد، اما با سنگ اندازی های مداوم ریاض هنوز به نتیجه نرسیده است.

عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرده که در اثر این حملات تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک شهید یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.