«نوفل ابورغیف» سخنگوی رسمی جریان حکمت ملی عراق از رسانه های این کشور خواست تا برای انتقال و تولید خبر حقیقت ها را مدنظر داشته باشند و در مسیر راستگویی حرکت کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از دفتر اطلاع رسانی حکمت ملی، «نوفل ابورغیف» سخنگوی رسمی جریان حکمت ملی عراق از رسانه های این کشور خواست تا برای انتقال و تولید خبر حقیقت ها را مدنظر داشته باشند و در مسیر راستگویی حرکت کنند.

وی با دعوت از رسانه های عراقی برای پایبندی به اصول حرفه ای، بی طرفی و واقع گرایی در ماه مبارک رمضان، آنان را به ایجاد فضای مناسب برای اطمینان خاطر و آرامش معنوی مردم، و تأکید بر ایفای نقش مثبتی فراخواند که شایسته افراد رسانه ای است.

همچنین ابورغیف چنین اقداماتی را جزو وظایف شرافتمندانه ای دانست که باید بدان عمل و برای تثبیت دائمی آن در جامعه تلاش کرد.

سخنگوی رسمی جریان حکمت ملی درخصوص شایعات مطرح شده درباره سفر سید عمار حکیم مبنی بر وجود مذاکرات، دست های بین المللی پشت پرده و نقش آفرینی های محوری به همراهی جناح های خارجی در خصوص تشکیل دولت آینده عراق اظهار داشت: این اخبار دروغ محض و سخنانی پوچ است. این گونه خبرها نمایانگر راه و روش ایجاد بحران بر اساس تحریف و جعل حقایق است که عادتا توسط قلم نگران کننده و افکار نادرست گروهی منتشر می شود که تنها در این مجال فرصت خودنمایی دارند.

وی با تأکید بر اینکه دیدار حکیم با سران دولت کویت که چندی پیش انجام شد، پیش از این و در سنوات گذشته هم انجام میشده است و تازگی ندارد، افزود: ریشه های این چنین دیدارهایی به روزگار شهید محراب سید محمد باقر حکیم بازمی گردد و از گذشته تا کنون یکی از عوامل اساسی تحکیم روابط دو جانبه میان دو کشور بوده است.

سخنگوی جریان حکمت ملی تصریح کرد: دیدار با سران کویت راه و روش درست و نیز گام مثبتی است که سایر رهبران و سران عراق با عمل به چنین اقدامی بر آن صحه گذاشته اند؛ خواه سفر آنان به کویت پیش از حکیم انجام شده باشد، خواه پس از حکیم به دیدار سران این کشور رفته باشند.

ابورغیف ادامه داد: برخی افراد با استفاده از مطالبی خیال پردازانه که سعی در گمراه کردن و فریب دادن دیگران دارند، تنها در پی برانگیختن احساسات کاذب و انتشار مقاله های زرد در صفحه های شخصی خود و سایت هایی هستند که رویکرد و هدف آن ها مشخص است. این افراد از این نکته غافل هستند که مردم خود آگاه هستند و توانایی تشخیص خبر کذب را دارند.