قم – استاد برجسته حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه نباید بانک ها را به تعطیلی کشاند، گفت: دریافت جریمه دیرکرد مشکلی ندارد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد علی گرامی صبح یکشنبه در دیدار با محمدرضا عارف خطاب به وی با بیان اینکه هنگامی که انتخاب شما با بالاترین رأی را شنیدم بسیار خوشحال شدم، گفت: امیدوارم انتخابات مجلس تلنگر خوبی باشد که همه متوجه شوند که چه کسی کجا است و مردم چه احساسی دارند.

وی ضمن تأکید بر احترام برای افرادی که خدمت رسانی خوبی دارند و به عنوان چهره مطرح هستند، گفت: در بسیاری از کشورها به بالاترین مقام‌های خود احترام می‌گذارند و سعی در حذف وی ندارند ولی در اینجا هم باید خوب کار کرد و هم برای آماج حملات آماده بود.

این استاد برجسته حوزه در ادامه به مسائل اقتصادی کشور اشاره و از برنامه‌های عارف و مجلس دهم در این زمینه جویا شد و گفت: بسیاری از مردم به شکل مکتوب، تماس تلفنی و حتی به شکل حضوری به مسئله اقتصادی اشاره می‌کنند و این موضوع بسیار مهم است زیرا بر روی اعتقادات مردم تأثیر می‌گذارد.

وی در ادامه بر لزوم فعال بودن بانک‌ها در نظام اقتصادی تأکید کرد و ابراز داشت: نباید به مردم فشار وارد کرد اما از طرفی دیگر نباید اقداماتی صورت گیرد که منجر به تعطیلی بانک‌ها شود.

آیت الله گرامی به جریمه دیر کرد اشاره و ضمن بیان اینکه دریافت جریمه دیر کرد مشکلی ندارد، گفت: این اقدام در مقابل این است که به عنوان مثال اگر شما بر اساس تعهد خود سر وقت پول را پرداخت نکردید باید خسارت و جریمه پرداخت کنید که این نیز مشکلی ندارد.