امام خامنه ای تاکید کردند: اهمیت امنیت در درجه‌ی اول است، اگر امنیت نباشد کارهای لازم در کشور، درس، کاسبی، دیپلماسی و اداره‌ ی کشور هم انجام نمی‌شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، فرماندهان، معاونان و مسئولان نیروی انتظامی، صبح امروز (یکشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا دیدار کردند.
محور مهم‌ترین بیانات ایشان در ادامه می‌آید:
*اهمیت امنیت در درجه‌ی اول است، اگر در جامعه‌ای فقر نباشد اما امنیت هم نباشد زندگی تلخ می‌شود؛ اگر امنیت نباشد کارهای لازم در کشور، درس، کاسبی، دیپلماسی و اداره‌ی کشور هم انجام نمی‌شود.
*در اقتصاد مقاومتی، امنیت یکی از پایه‌های اقدام و عمل است.
*نیروی انتظامی در چند ماه اخیر چند کار مهم را انجام داد: امنیت مراسم دهه‌ی فجر، امنیت انتخابات و عید نوروز.
*در تصادفات جاده‌ای آمار کاهش پیدا کرده لکن این هنوز یک نقطه‌ضعفی برای ما و کشور ما است. آمار تلفات جاده‌ای بالا است و باید بیش از اینها امنیت را برقرار کنیم.
*مسئله‌ی امنیت اخلاقی مهم است؛ به محیط جامعه باید توجه کرد، بعضی قمه می‌کشند اما بعضی هنجارشکنی می‌کنند و گناه را رواج می‌دهند؛ این اگر اهمیتش بیشتر نباشد کمتر نیست، باید به خرید و فروش مواد مخدر، مسئله‌ی معتادان، شرارت و هنجارشکنی توجه شود، اگر به شکل عقلانی به این نتیجه رسیدید که کاری باید انجام بگیرد، دیگر به مخالفت‌ها کاری نداشته باشید.
پ