رئیس سازمان بدر و از فرماندهان ارشد جنگ علیه داعش در عراق تاکید کرد که چیزی به نام درگیری شیعه ـ شیعه وجود ندارد.

به گزارش پرس شیعه؛ هادی العامری رییس سازمان بدر و از فرماندهان ارشد جنگ علیه داعش در اظهار نظری که روز یکشنبه در رسانه های عراق منتشر شد، در واکنش به گزارش های برخی رسانه ها مبنی بر احتمال تبدیل شدن اختلافات سیاسی بین احزاب شیعی به درگیری داخلی بین شیعیان گفت: اطمینان می دهم که چیزی به نام درگیری شیعی ـ شیعی وجود ندارد.

وی در خصوص احتمال به کار گیری تشکیلات مردمی الحشد الشعبی در اختلافات داخلی، افزود: تشکیلات مردمی الحشد الشعبی فقط برای مبارزه با تروریسم ایجاد شده و هرگز در اختلافات سیاسی مورد سوء استفاده قرار نخواهد گرفت.

عامری در خصوص استقرار تشکیلات مردمی الحشد الشعبی در کمربند امنیتی بغداد در شب ورود تظاهرکنندگان به منطقه امنیتی سبز در ۳۰ آوریل ۲۰۱۶ گفت: علت استقرار نیروهای الحشد در کمربند امنیتی بغداد در نتیجه دریافت گزارش های امنیتی از تلاش داعش برای حمله به پایتخت صورت گرفت.

وی در مورد ضرورت اصلاحات در عراق گفت: اصلاح باید تمام ابعاد جامعه یعنی بعد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و قسمت های دیگر را شامل شود.

رییس سازمان بدر ادامه داد: نخست وزیر عراق باید از شعار پرهیز کند و برنامه های خود را در مورد اصلاحات بیان کند و محدود کردن اصلاحات به تغییر وزرا، محکوم به شکست است.

وی در مورد برگزاری تظاهرات در عراق گفت: تظاهرات باید در چهارچوب قانون باشد و بین مطالبه حقوق، و زیرپاگذاشتن قانون و هرج و مرج تفاوت زیادی وجود دارد.

اختلاف دیدگاه های سیاسی بین احزاب شیعی بویژه سه جریان عمده مجلس اعلای اسلامی، جریان صدر و طیف سیاسی وابسته به نوری المالکی نخست وزیر سابق عراق، برخی رسانه های منطقه را بر آن داشت که از احتمال وقوع درگیری شیعی ـ شیعی در آینده نزدیک سخن به میان آورند. این درحالی است که با وجود اختلاف دیدگاه های سیاسی اما نشست های مستمر بین رهبران جریان های سیاسی بطور مستمر ادامه دارد.