ارتش سوریه و نیروی هوایی این کشور، مواضع تروریست ها در خان طومان را زیر آتش سنگین خود گرفته اند، تا ضمن قطع خطوط امداد آنان، زمینۀ حمله به این منطقه را در ساعات آینده فراهم کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ خبرنگار شبکه العالم با اشاره به ادامۀ درگیری ها در اطراف خان طومان، از آماده شدن نیروهای سوری برای باز پس گیری همه مناطقی خبر داد که در دو روز گذشته آن را از دست داده است.
خبرنگار العالم، همچنین، با بیان این که جنگنده های ارتش نیز حملات توپخانه ای و موشکی سنگین نیروهای سوری علیه مواضع تروریست ها در خان طومان و خطوط امداد آنان را پشتیبانی می کنند، افزود که این آتش باری سنگین برای زمینه سازی آغاز عملیات باز پس گیری خان طومان است که ممکن است تا چند ساعت دیگر، و احتمالا در ساعات بامداد، آغاز شود.

روستای “خان طومان” در ۱۷ اردیبهشت دوباره به اشغال تروریستها درآمد؛ این روستا در ۲۹ آذر ۹۴ با عملیات گسترده نیروهای مقاومت پاکسازی شده بود. اما تروریستها توانستند در سایه آتش بس با پشتیبانی گسترده مالی و تسلیحاتی حامیان منطقه‌ای و بین المللی خود به این شهر حمله کنند و آن را دوباره به تصرف خود درآورند.
خان طومان روستایی در منطقه “جبل سمعان” در استان حلب سوریه است. این روستا در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی شهر حلب قرار دارد. خان طومان به دلیل نزدیکی به اتوبان حلب-دمشق از اهمیت راهبردی برخوردار است. این روستا در یک تپه واقع در شرق رودخانه قویق ساخته شده است.