گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای مسئولیت حمله مسلحانه به خودروی پلیس مصر در حلوان که به کشته شدن هشت نفر منجر شد، بر عهده گرفت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رسانه های مصر، گروه تروریستی داعش با انتشار بیانه ای مسئولیت حمله صبح امروز به یک دستگاه مینی بوس حامل نیروهای پلیس در حلوان را پذیرفت.

وزارت کشور مصر در بیانیه‌ای در «فیس‌بوک» اعلام کرد، هشت نیروی پلیس از جمله یک افسر، بامداد امروز- یکشنبه- در جریان حمله‌ای مسلحانه در شهرک «حلوان» در جنوب قاهره کشته شدند.

عناصر تندروی وابسته به گروه تروریستی داعش در استان شمال سینا حضور دارند که چالش امنیتی بزرگی برای دولت قاهره محسوب می‌شوند. این عناصر افراطی تا کنون مسئولیت حملات به قاهره و برخی شهرهای دیگر را بر عهده گرفته‌اند.

قاهره: راه حل نظامی در سوریه وجود ندارد

طارق عادل معاون وزیر خارجه مصر در امور عربی تاکید کرد که از دیدگاه قاهره راه حل نظامی برای بحران سوریه وجود ندارد و تنها راه حل از طریق گفت وگوی سیاسی در چارچوب مذاکرات است و مصر نیز در این زمینه با تمامی طرف های بین المللی و عربی تماس برقرار کرده است.

وی اشاره کرد که مرحله بعد از طریق ریاست مصر بر شورای امنیت و تشویق برای حصول پیشرفت در وضعیت سوریه در پرتو تثبیت آتش بس خواهد بود و عامل اصلی برای دستیابی به آتش بس نیز تماس بین روسیه و آمریکاست همچنانکه وزیران خارجه آمریکا و روسیه روزانه در تماس تلفنی و تلاش برای برقراری آتش بس و احیای مذاکرات هستند.

سفر بلر به قاهره برای بررسی اوضاع منطقه

تونی بلر فرستاده سابق کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه صبح امروز یکشنبه وارد قاهره شد و قرار است با مقامات مصری دیدار و درباره تحولات منطقه گفت وگو نماید.