زنجان-امام جمعه قیدار گفت: مردم در پیدایش انقلاب و بقای آن، به عنوان رکن اساسی نقش مهمی داشته اند.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام علی طالبی در خطبه های نماز جمعه شهر قیدار افزود: دشمنان ۳۷ سال با ما دشمنی کردند و همه توانشان را به گرفته اند، کارشناسان و تحلیلگران برجسته غربى، اعتراف می کنند که هر یک از صد ها توطئه ای که براى جمهورى اسلامى تاکنون پیش آمده، اگر براى هر کشور دیگرى پیش آمده بود،آن نظام سیاسى را ساقط مى‌کرد.

وی ادامه داد: دشمنان با وجود همه توطئه هایی که علیه نظام اسلامی داشتند نتیجه نگرفته و امروز از راه ابراز دوستی و محبت در آمدند تا آن کاری را که از طریق توطئه ها و ۸ سال جنگ نتوانستند بکنند، از این راه بکنند.

حجت الاسلام طالبی افزود: امروز به تعبیر مقام معظم رهبری دشمن درصدد نفوذ در مراکز تصمیم ساز است و می خواهد کسانی را که در تدین و اخلاق ضعیف هستند و کسانی که به آمریکا و غرب خوشبین هستند را وارد مراکز تصمیم ساز کنند و از این طریق به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.

امام جمعه قیدار گفت: مردم در پیدایش انقلاب و بقای آن، به عنوان رکن اساسی نقش مهمی داشتند. اگر ـ خدای ناکرده ـ مردم حضور نداشته باشند رهبر اگر علی‌بن‌ابی‌طالب هم باشد آن حکومت شکست می‌خورد.

حجت الاسلام طالبی گفت: اگر هوشیار نباشیم انتخابات می تواند یکی از دروازه های باشد . یکی از کانونهای تصمیم ساز و سیاست ساز مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی است که دشمن برای هر دو برنامه دارد . به فرموده رهبر معظم انقلاب، آمریکا چشم طمع به این انتخابات دوخته و هدف خود را ایجاد تغییر در مسیر حرکت تانقلاب قرار داده است.

امام جمعه قیدار با اشاره به اینکه هجمه به شورای نگهبان در این حجم گسترده به خاطر این است که کار شورای نگهبان مرزبانی و دروازه بانی است افزود: بدون ‌تردید مهم‌ترین ابزار قانونى و ساختارى دستگاه نظارتى، شوراى نگهبان است که موظف است در برابر نفوذ جریان‌هاى انحرافى و بیگانه حمایت کنند.

حجت الاسلام طالبی افزود: معتقدیم احتمال خطا در مراحل بررسى صلاحیت‌ها هم در هیأت‌هاى اجرایى و هم هیأت‌هاى نظارتى‌ و هم شوراى نگهبان وجود دارد که قانون براى این احتمال خطا نیز مسیرهایى را پیشبینى کرده است و هیچگاه اجازه نداده این اعتراضات به ابزار تسویه حساب‌هاى سیاسى و یا بسترسازى براى آشوب و ناامنى‌هاى احتمالى ‌باشد.

امام جمعه قیدار با اشاره به سالروز اعلام همبستگی همافران با انقلاب اسلامی و بیعت با حضرت امام (ره) در بهمن ۵۷ افزود: از شکننده‌ترین ضربات بر پیکر رژیم شاهنشاهی، حرکت شجاعانه پرسنل نیروی هوایی در نوزدهم بهمن ماه ۱۳۵۷ بود در این روز، عده زیادی از هُمافَران و پرسنل نیروی هوایی ارتش، در لبیک به دعوت امام از نظامیان برای پیوستن به ملت، به محل اقامت امام رفته و پس از رژه در مقابل آن حضرت و دیدار تاریخی خود با امام، همبستگی خود را با انقلاب اسلامی ملت ایران اعلام کردند.

امام جمعه قیدار گفت: امروز ایران به عنوان قرارگاه اصلی و اتاق فرمان مقاومت است. چشم امید مستضعفان عالم به اینجاست، الآن اطراف ما آتش است و ما به لطف الهی در کمال امنیت هستیم.

وی با اشاره به طنین انداز شدن صدای تکبیر در شب پیروزی گفت: انقلاب اسلامی ایران با تکبیر به پیروزی رسید پس باید این سنت حسنه تکبیری گویی در ساعت ۹ شب ۲۲ بهمن ادامه یابد . باید در سراسر ایران اسلامی صدای تکبیر طنین انداز شود و با این طنین پر صلابت، مستکبران عالم به لرزه در آیند.

امام جمعه قیدار در ادامه با اشاره به اینکه رزمایش بزرگ نیروى دریایى ارتش با نام «ولایت ۹۴» با رمز مقدس یا زهرا(س) افزود: هدف از برگزاری این رزمایش ارتقای توانمندی در دفاع از مرزهای کشورمان است و هیچ‌گاه تهدیدی علیه هیچ کشوری نیست. پیام آور امنیت و صلح و دوستی برای کشورهای همسایه و دوست بوده، و ناامن سازی برای کشورهایی است که در جایگاه دشمن ما هستند که بدانند توانمندی ما در بحث دفاعی، بسیاربسیار بالاست .