شخصیت‌ های ارشد حزب الله لبنان با اشاره به اینکه تحریم‌ها و محاصره اقتصادی موفقیت‌ های حزب الله در تقابل با پروژه‌های آمریکایی صهیونیستی در منطقه را متوقف نمی‌کند، انتخابات شورای شهر را بستری لازم برای خدمت رسانی به مردم ارزیابی کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از پایگاه خبری لبنانی العهد، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در اظهاراتی تأکید کرد که انتخابات شورای شهر، برای حزب‌الله یک موضوع اساسی است، چرا که نیازها و خواسته‌های مردم را نشان می‌دهند.

وی در کنفرانس مطبوعاتی که در شهر بعلبک برگزار شد ، تأکید کرد که هدف از انتخابات شورای شهر در بقاع توسعه و مدیریت اجتماعی مردم در شهرهای مختلف بود و حزب‌الله لبنان هیچ دیدگاه سیاسی در این رابطه ندارد. قاسم ابراز داشت که ما انتخابات را از طریق لیست‌های ارائه شده با عنوان توسعه و مقاومت ادامه می‌دهیم و به دنبال فراکسیون سیاسی در راستای منافع شخصی خود نیستیم. ما در ۵۷ شهر با ارائه لیست‌های توافقی وارد رقابت با دیگران شده ایم و این یک موضوع طبیعی بوده و با هیچ کس در این رابطه دشمنی نداریم.

معاون سیدحسن نصرالله تصریح کرد که شهرهایی که حزب‌الله در آنها وارد انتخابات شده است ، حامی مقاومت هستند. وی افزود: ما نیازی نداریم که تحت عناوین سیاسی وارد این انتخابات شویم. بلکه افراد اصلح را نامزد کرده‌ایم و اعتقاد داریم که این افراد می‌توانند نمایندگی مردم را در اختیار داشته و پیروز شوند.

معاون دبیرکل حزب‌الله همچنین از همه مردم خواست تا در انتخابات شرکت کرده و با مسئولیت‌پذیری به لیست‌های توسعه و مقاومت رأی دهند.

سید هاشم صفی‌الدین رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان نیز تأکید کرد که انتخابات شورای شهر اتفاقی مهم در ابعاد اجتماعی و شهری و خدماتی و توسعه ای بوده و از همین منظر ما مسئولیت شرعی و اخلاقی خود می‌دانستیم که در خدمت این جامعه باشیم که عزیزترین های خود را در راه کشور و وطن و مقاومت داده است. ما باید وحدت و یکپارچگی آن را حفظ کنیم. ائتلاف حزب‌الله و جنبش امل با سایر احزاب و خانواده‌ها نیز در راستای این موضوع است ، چرا که انتخابات بستر ضروری سیاسی برای توسعه و خدمات در کشور از طریق شورای شهر است.
وی که در مراسم هفتمین روز شهادت حاج علی احمد ریاب در منطقه الطیبه در جنوب لبنان سخنرانی می‌کرد، تأکید کرد که همه لبنانی‌ها به ویژه با آغاز روند انتخابات شورای شهر که حدوداً یک ماه به طول می‌انجامد ، باید به این نکته توجه داشته باشند که اگر شهدای مقاومت و ارتش لبنان و جان‌فشانی‌هایی که آنها در مسیر حمایت از لبنان در برابر تکفیری ها در مرزهای شرقی و تمامی مناطق این کشور انجام داده‌اند، نبود؛ این انتخابات برگزار نمی‌شد و کشوری با نام لبنان وجود نداشت.

صفی‌الدین در این سخنان تأکید کرد: کسانی که تصور می‌کنند هدف قرار دادن یا محاصره مقاومت و جامعه آن در ابعاد مادی یا اقتصادی و سیاسی و حتی امنیتی و نظامی ، هدف قرار دادن گروهی خاص است که مقاومت نامیده می‌شود، اشتباه می‌کنند. البته این گروه قادر به پایداری در برابر تمامی این چالش‌ها بوده و می‌تواند در این شرایط پیروزی‌های بزرگی را رقم زده و تمامی تلاش‌های آمریکا و اسرائیل و عربستان را با شکست مواجه کند. روزهای آینده شاهد این موضوع خواهد بود.

وی ادامه داد: کسانی که تصور می‌کنند هدف قرار دادن این جامعه خاص، هدف قرار دادن همه لبنان و آینده آن نیست، اشتباه می‌کنند. البته ما هرگز نیازمند موضع‌گیری کسی نیستیم، ما در طول تاریخ موجودیت خود از کسی برای دفاع از مقاومت خود چیزی نخواسته ایم. ما می‌خواهیم این مسائل را برای همه و برای آیندگان توضیح دهیم تا برخی در دام توهم و خیال‌پردازی هایی که در سفارتخانه‌ها به آنها القا می‌شود، گرفتار نشوند. توهم هایی مبنی بر اینکه محاصره مالی و اقتصادی یا فشارهای اقتصادی و سیاسی مقاومت را به شرایطی سخت خواهد رساند. تمام این‌ها یک توهم است.