استاندار زنجان گفت: مراسم ارتحال امام خمینی (ره) چهاردهم خرداد ماه در استان زنجان برگزار می‌شود در نتیجه تمامی دستگاه‌ های اجرایی ذیربط موظف به تدوین برنامه‌های مشخص در این زمینه و همکاری تنگاتنگ با یکدیگر هستند.

به گزارش رس شیعه؛ جمشید انصاری عصر امروز در جلسه ستاد ارتحال امام خمینی(ره) ضمن تاکید بر لزوم برگزاری هر چه باشکوه برنامه‌های ویژه این مراسم در سطح استان اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته چهاردهم خرداد ماه مراسم عزاداری به مناسبت ارتحال امام خمینی(ره) در مصلی خاتم‌الانبیاء زنجان برگزار می‌شود اما ستاد برگزاری مراسم در ارتباط با محل برگزاری مراسم عزادارای ارتحال امام (ره) در استان زنجان تصمیم‌گیری می‌کند.

وی تصریح کرد: در کنار برگزاری مراسم باید اقدامات مربوط به اعزام زائران به مرقد امام خمینی(ره) از سوی ستاد ارتحال امام خمینی‌(ره) انجام شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه مسئولیت کمیته اعزام زائران به مرقد مطهر امام‌(ره) با سپاه انصارالمهدی(عج) استان است از مسئولان ذیربط خواست تا در چارچوب مشخص برنامه‌ریزی‌های لازم را در ثبت نام و اعزام افراد علاقه‌مند برای حضور در مراسم عزاداری در مرقد امام‌(ره) انجام دهند.

وی با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مسئولیت برگزاری مراسم‌های ارتحال امام(ره) در کانون‌های فرهنگی را بر عهده دارد، ابراز کرد: تصمیم‌گیری لازم برای چگونگی برگزاری این مراسم انجام می‌شود.

انصاری افزود: با توجه به اینکه مسئولیت امنیت برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در حرم مطهر بر عهده مسئولان کشوری است، کمیته امنیتی برای برگزاری مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در استان زنجان تشکیل نمی‌شود و در صورت بروز هر مسئله‌ای در زمینه اعزام افراد به حرم مطهر مراتب به معاونت امنیتی سیاسی استانداری گزارش شود.

وی دستگاه‌های اجرایی ذیربط استان زنجان را موظف کرد تا در برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی(ره) و اعزام علاقمندان و زائران به حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی با سپاه انصارالمهدی(عج) و ستاد مربوطه همکاری تنگاتنگی داشته باشند.

استاندار زنجان ضمن تاکید بر برگزاری باشکوه ویژه مراسم‌های در نظر گرفته شده به مناسبت ارتحال امام خمینی(ره) عنوان کرد: فرمانداران وظیفه مدیریت و هدایت برنامه‌های تدوین شده در شهرستان‌های استان زنجان هستند.