رسانه های آمریکا از تلاش هیلاری کلینتون برای جلب حمایت جمهوریخواهان سرشناس به سمت خود برای شکست دادن ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر دادند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از راشا تودی، «هیلاری کلینتون»، نامزد پیشروی دمکرات ها در رقابت های ریاست جمهوری آمریکا درحال تلاش برای تشکیل گروهی به نام «گروه جمهوریخواهان طرفدار کلینتون» است. رسانه ای آمریکا هدف این کار «هیلاری» را مبارزه با «ترامپ»، رقیب پیشروی جمهوریخواه خود و شکستن آرای وی عنوان کرده اند.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، کلینتون حتی در راه انجام این کار، در حال رایزنی با شخصیت های پیشین جمهوریخواهانی است که پیش از این و در زمان تصدی پست وزارت خارجه آمریکا یعنی بین سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳، با آنها در ارتباط بوده است که از این میان می توان به نام «مارک سالتر»، مشاور «جان مک کین»، نامزد مغلوب شده جمهوریخواهان در انتخابات سال ۲۰۰۸ اشاره کرد. وی از چهره های سیاسی در آمریکا است که پس از اعلام نامزدی «دونالد ترامپ» برای نمایندگی جمهوریخواهان در آمریکا، از جبهه آنها فاصله گرفت و در عوض از «هیلاری کلینتون» حمایت کرد.

از دیگر چهره های مورد رایزنی کلینتون در این سیاست، می توان به «دیوید پترائوس»، رئیس سابق سازمان سیا و «رابرت گیتس»، وزیر سابق دفاع آمریکا اشاره کرد. این در حالیست که هر دو چهره نامبرده شده از جبهه جمهوریخواهان هستند، اما حاضر به حمایت از کلینتون در برابر «ترامپ» شده اند.

کلینتون در اینباره به شبکه تلویزیونی «سی ان ان» توضیح داد: من از بسیاری از جمهوریخواهان و چهره های مستقل دعوت به شرکت در کمپین حامیان خود و پیوستن به دمکرات ها کرده ام. بیایید جمهوریخواه و دمکرات را کنار بگذاریم. بیایید کنار هم در تیم آمریکا باشیم.