اطلاعاتی که اخیرا از جلسات سری مقامات ارتش نیجریه افشا شده حاکی از طرح‌ریزی نقشه‌ای برای ایجاد مدارک جعلی به منظور ارتباط دادن قتل عام شیعیان زاریا به تروریست‌ های بوکو حرام و مبرا کردن مقامات بلندپایه ارتش نیجریه از ارتکاب این نسل‌کشی است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از وبسایت خبری «نیوز رسکیو» به تازگی اطلاعات محرمانه‌ای فاش شده که نشان می‌دهد ارتش نیجریه در تلاش است عوامل گروه تروریستی بوکوحرام را مقصر کشتار جنایتکارانه صدها تن از شیعیان شهر «زاریا» جلوه دهد تا خود از زیر بار این جنایت شانه خالی کند.

اطلاعاتی که گفته می‌شود از جلسات سری مقامات ارتش نیجریه افشا شده حاکی از طرح‌ریزی نقشه‌ای برای ایجاد مدارک جعلی به منظور ارتباط دادن قتل عام شیعیان زاریا به تروریست‌های بوکوحرام و مبرا کردن مقامات بلندپایه ارتش نیجریه از ارتکاب این نسل‌کشی است. سال گذشته ارتش نیجریه با حمله به حسینیه شهر زاریا و آتش گشودن به روی شهروندان بی‌دفاع، قریب به هزار نفر از شیعیان این کشور را به شهادت رساند. مقامات این کشور به شدت سعی کرده‌اند ابعاد این جنایت خونین را پنهان کنند، اما گزارش اخیر سازمان عفو بین‌الملل مبنی بر کشف یک گور دسته جمعی که صدها تن از شیعیان کشته شده توسط ارتش در آن دفن شده‌اند تا حدودی از حقیقت پرده برداشته است.

بنابر اطلاعاتی که سایت نیوز رسکیو به دست آورده، «نصیر الرئوفی» فرماندار ایالت کادونا (که شهر زاریا در آن واقع است) هم قرار است از متهمان اصلی این پرونده معرفی شود. به نوشته این وبسایت خبری، ارتش نیجریه به خاطر اعتراف الرئوفی به کشتار تعداد ۳۴۷ تن از اعضای جنبش اسلامی نیجریه از دست وی عصبانی است چون قرار بر این بوده که هیچ مقام رسمی به هیچ وجه تعداد کشته شدگان را تأیید نکند.

بنابر نقشه مذکور، مقامات امنیتی و ارتشی نیجریه توافق کرده‌اند که طراح و عامل اجرای «نقشه کشتار شیعیان زاریا» را بوکوحرام و عوامل نفوذی این گروه تروریستی در داخل دولت محلی ایالت کادونا معرفی و هدف بوکوحرام از این نقشه را بدنام کردن ارتش نیجریه و در نتیجه «مختل کردن مبارزه اصلی دولت نیجریه با فرقه شیعیان» اعلام کنند؛ بدین ترتیب بیشتر کشته شدگان زاریا توسط بوکوحرام به قتل رسیده‌اند و ارتش نیجریه هیچ اطلاعی از دفن پیکر صدها شیعه در گورهای دسته جمعی نداشته است. منبع مذکور از اختصاص بودجه‌ای نامحدود برای عملی کردن این طرح خبر داده است تا ننگ این رسوایی کاملا از چهره مقامات نیجریه و ارتش این کشور زدوده شود.