سومین همایش سراسری هیأت های نوجوانان و جوانان عاشورایی کشور ٢٢ تا ٢۴ اردیبهشت ماه و در ایام مبارک میلاد سرداران کربلا در شهر مقدس قم و در جوار بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت برگزار می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ سومین همایش سراسری هیأت های نوجوانان و جوانان عاشورایی کشور ٢٢ تا ٢۴ اردیبهشت ماه و در ایام مبارک میلاد سرداران کربلا در شهر مقدس قم و در جوار بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(س) برگزار می شود.

مدیر واحد نوجوانان و جوانان عاشورایی ستاد مرکزی هیأت رزمندگان اسلام ضمن اعلام این خبر افزود: انشالله در این همایش مدیران ٢۵٠ هیأت نوجوانان و جوانان عاشورایی از سراسر کشور شرکت خواهند کرد.

حجت الاسلام حاج احمد پناهیان با بیان اینکه در دو همایش قبلی در آبادان و مشهد، هدف هویت بخشی به هیئات نوجوانان و جوانان عاشورایی به عنوان هیئات مستقل اما در عین حال هماهنگ با هیئات رزمندگان اسلام برگزار شد، مهمترین هدف همایش سوم را دستیابی به ساختار و سازمان مطلوب در این هیأتها – به عنوان تشکلهای خودجوش و انقلابی که مورد عنایت خاص رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) نیز قرار دارند- بیان کردند.

دبیر سومین همایش سراسری هیأت های نوجوانان و جوانان عاشورایی در تشریح برنامه های همایش موارد ذیل را برشمرد:
١. سخنرانی های تخصصی؛ که در موضوعات موردنظر رهبر معظم انقلاب در ماههای اخیر نظیر: «شاخصه های انقلابی گری»، «عوامل ماندگاری انقلاب» و همچنین «روش تعمیق باورهای دینی در جوانان» انجام خواهد شد.
٢. برگزاری کارگاهها؛ که به دو صورت برگزار خواهد شد: کارگاههای «آموزشی» در موضوعات: «سازمان مدیریت هیأت»، «جلسه قرآن هیأت» و «ضرورت و اصول برگزاری جلسه هفتگی هیأت»؛ و همچنین موضوعات «کاری» از جمله «رسانه هیأت»، «فرهنگی هیأت» و…
٣. جلسات میزگرد و پرسش و پاسخ با حضور مسئولان ستاد مرکزی؛ برای حل مشکلات موجود هیأت ها و بیان انتقادات و پیشنهادات توسط مدیران هیأت ها
۴. معرفی هیأت های برگزیده کشوری
۵. برنامه های جانبی؛ از جمله زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران، دیدار با علما و …

همچنین وی یکی از مهمترین دستاوردهای این همایش را دیدار مدیران هیأت های نوجوانان و جوانان عاشورایی کشور با یکدیگر و همفکری و هم افزایی با یکدیگر عنوان کرد.