فرمانده ارتش پاکستان در دیدار با عبدالله تاکید کرد که کشورش آماده است از تمام امکانات برای مبارزه با تروریسم استفاده کند چرا که تکرار سیاست‌های اشتباه‌ گذشته به نفع هر دو کشور نیست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از جمهور، ژنرال «قمرجاوید باجوه» فرمانده ارتش پاکستان طی سفر به افغانستان با «عبدالله عبدالله» رئیس دولت وحدت ملی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

باجوه در این دیدار تاکید کرد که صلح و ثبات در پاکستان در گرو صلح و ثبات در افغانستان است و کشورش برای اجرایی ساختن «برنامه عملی افغانستان-پاکستان برای صلح و همبستگی» در همکاری با دولت افغانستان به صورت جدی کار می‌کند.

فرمانده ارتش پاکستان در ادامه‌ صحبت‌های خود تاکید کرد که پاکستان به حاکمیت ملی افغانستان احترام می‌گذارد و آماده است با استفاده از تمام وسایل سیاسی٬‌ نظامی و اقتصادی برای مبارزه با تروریسم و وادار ساختن طالبان و دیگر گروه‌های مسلح برای مذاکره و صلح استفاده نماید.

وی همچنین در صحبت‌های خود بیان داشت که تکرار سیاست‌های اشتباه‌ گذشته به نفع هر دو کشور نیست و با در نظر گرفتن مشترکات دینی-تاریخی، فرصت آن رسیده تا با یک رویکرد نو با قضایا برخورد کنیم.

 عبدالله نیز ابراز امیدواری کرد که اجرایی ساختن «برنامه عملی افغانستان- پاکستان برای صلح و همبستگی» بتواند زمینه را برای برداشتن گام‌های عملی در مبارزه با تروریسم و اعتماد سازی بین دو کشور فراهم سازد و از تعهد طرف افغانستان در عملی‌ساختن برنامه اطمینان داد.

وی تاکید کرد که ثبات منطقه‌ای بستگی به صلح و ثبات در افغانستان دارد و باید از فرصت‌های ایجاد شده برای صلح و ثبات استفاده کنیم.

عبدالله در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت که افغانستان بین تروریست ها تفاوت قائل نیست و تروریست خوب و بد اصلا وجود ندارد.

وی با اشاره به آتش بس اعلامی از سوی دولت افغانستان با طالبان گفت که به رغم اعلام آتش بس دولت، حملات از سوی طالبان علیه نیروهای امینتی افغانستان ادامه دارد و دولت آماده است با حفظ منافع افغانستان به تلاش‌های صلح ادامه دهد.

وی همچنین در صحبت‌های خود بر کاهش خشونت تاکید و ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های دو طرف زمینه مناسب را برای کاهش خشونت فراهم سازد.