مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: به مناسبت بزرگداشت هفته جانباز همایش جانبازان قطع‌ نخاعی و شهدای مدافع‌ حرم در استان قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ غلامرضا حقایق‌ پور صبح امروز در نشست هماهنگی برنامه‌های هفته جانباز و اعیاد شعبانیه که در سالن جلسات بنیاد شهید استان قزوین برگزار شد اظهار داشت: به مناسبت بزرگداشت هفته جانباز بیش از ۲۵ عنوان برنامه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان قزوین برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری همایش جانبازان قطع‌نخاعی و شهدای مدافع‌حرم در استان قزوین و طرح “علمداران حماسی” به صورت سراسری با حضور ائمه جمعه استان قزوین نیز از دیگر برنامه‌های بنیاد شهید در هفته جانباز است.

مدیرکل بنیاد شهید استان قزوین گفت: به مناسبت فرارسیدن هفته جانباز و در راستای بزرگداشت هفته جانباز برنامه‌های مختلفی با هدف تکریم و تجلیل از جانبازان و تبیین رشادت‌های آن‌ها در ۸ سال دفاع مقدس توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین انجام می‌شود که تلاش می‌شود این برنامه‌ها با کیفیت مطلوب برگزار شود‌.

حقایق‌پور افزود: یکی از برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین به مناسبت فرارسیدن هفته جانباز برپایی نمایشگاه نماز جانبازان در کانون پرورش فکری، سرای سعدالسلطنه و کانون رشد است و همچنین غبارروبی و گلباران مزار شهدای جانباز و برگزاری مراسم دعای کمیل در گلزار شهدا انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: برگزاری مسابقات رالی، دارت، فوتسال ۴ جانبه و اجرای برنامه کوهپیمایی از برنامه‌های پیش‌بینی شده به مناسبت هفته جانباز است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین خاطرنشان کرد: اعزام خانواده ایثارگران به اردوی تفریحی کردان کرج، اعزام همسران جانبازان متوفی به اردوی قم‌ و جمکران و برگزاری مجمع همسران جانباز در کانون فرهنگی رشد از دیگر برنامه‌های هفته جانباز است.

حقایق‌پور تصریح کرد: همایش پیام‌آوران ایثار، مسابقه‌ خاطره‌نویسی ویژه همسران جانباز و نشست استاندار قزوین با جانبازان ۷۰ درصد در طول هفته جانباز برگزار می‌شود.