سفیر عربستان در آمریکا در توییتر خود مدعی شد که حمله عربستان و هم پیمانانش به بندر الحدیده یمن، برای حمایت از مردم این کشور است.

به گزارش پرس شیعه ، «خالد بن سلمان» سفیر عربستان در آمریکا با انتشار توییتی مدعی شد عملیات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در الحدیده در تلاش برای حمایت از مردم یمن است.

در حالی که اغلب نهادهای بین المللی حقوق بشری نسبت به خطرات این عملیات و فاجعه ای که ممکن است در یمن ایجاد کند هشدار داده اند، سفیر ۳۰ ساله عربستان معتقد است که این عملیات در حمایت از اراده آزاد و برای مقابله با انصار الله یمن است.

وی ایران را به حمایت از انصار الله متهم کرد و در حالی که عربستان و هم پیمانانش عامل اصلی جنگ در یمن به شمار می روند، این دیپلمات جوان انصار الله را به ایجاد ویرانی و هرج و مرج در یمن متهم کرد.

با وجود هشدارهای بین المللی، عناصر وابسته به دولت مستعفی یمن با پوشش هوایی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، حمله به الحدیده و بندر این شهر در غرب یمن را آغاز کرده اند.

سازمان ها و نهادهای بین المللی هشدار داده اند که این حمله می تواند جان هزاران یمنی را به خطر بیندازد و فاجعه انسانی جدیدی در یمن به وجود بیاورد.