یک منبع یمنی از شکست یورش متجاوزان به ساحل غربی یمن و کشته و زخمی شدن شمار زیادی از مهاجمان با وجود حمایت هوایی گسترده از متجاوزان خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المسیره، یک منبع نظامی وابسته به ارتش و کمیته های مردمی یمن از شکست یورش نظامیان سعودی به منطقه ای در نجران خبر داد و اعلام کرد: دهها نفر از مزدوران کشته، زخمی و اسیر شدند.

در جبهه الصلو در استان تعز نیز رزمندگان یمنی طی عملیاتی ضد مزدوران وابسته به آل سعود شماری از آنها را به هلاکت رساندند و برخی دیگر را زخمی کردند.

خبر دیگر اینکه توپخانه ارتش و کمیته های مردمی یمن مواضع نظامیان سعودی را در کرس جوبح و وادی المعایین هدف قرار دادند.

یک منبع نظامی به خبرگزاری سبا اعلام کرد: متجاوزان در یورش به الدریهمی در الحدیده یمن شکست خوردند. یورش به الدریهمی از ناحیه صحرا  و از سمت ساحل بود و متجاوزان متحمل شکست سنگینی شدند. رزمندگان آماده عملیات بودند و با تاکتیک ویژه موفق به شکست این دو یورش شدند و طرح های راهبردی دشمن را در جبهه ساحل غربی به شکست کشاندند.

این منبع بیان کرد: یورش به الدریهمی با حمایت انواع هواپیماهای جنگی و شناسایی و بالگردهای دشمن صورت گرفت که همگی با شکست روبرو شد و نتوانست که حمایتی از نیروهای مهاجم با وجود دهها حمله هوایی و با موشکهای هوا به زمین و بمب های هدایت شونده، به عمل آورند و نیروهای مهاجم متحمل شکست سنگین شد و با برجای گذاشتن دهها کشته و زخمی پا به فرار گذاشت.

منبع نظامی یمنی اعلام کرد: اوضاع نظامی در ساحل غربی اطمینان بخش است و مطابق طرحها و تاکتیک های نظامی ضد دشمن پیش می رود.

این منبع به آمادگی کامل ارتش و کمیته های مردمی یمن و نیروی دریایی این کشور برای دفع هر گونه یورش جدید متجاوزان خبر داد.