جمعیت الوفاق بحرین طی بیانیه ای اعلام کرد که از ابتدای حرکت ملی در بحرین، تا کنون ۳۴۷ مورد تعدی علیه علمای بحرینی صورت گرفته است.

به گزارش شیعه پرس، جمعیت ملی اسلامی الوفاق بزرگترین جریان منتقد رژیم بحرین در بیانیه ای در خصوص تعدی هایی که این رژیم علیه علمای شیعه (روحانیون) مرتکب شده است گفت: رژیم بحرین از آغاز حرکت ملی در سال ۲۰۱۱ تا کنون مرتکب ۳۴۷ مورد تعدی علیه علمای بحرینی شده است.

الوفاق آورده است: علمای شیعه در بحرین به روش های مختلفی از جمله بازداشت های مستبدانه، شکنجه، سلب تابعیت، تبعید اجباری و  محاکمه های ناعادلانه و صدور حکم های سنگین شامل حبس ابد و اعدام مورد هدف قرار گرفته و میگیرند.

این بیانیه افزوده است: در طی این سالها ارگانهای امنیتی ۱۵۶ عالم شیعه را احضار نموده و ۹۹ تن از آنان نیز بطور مستبدانه بازداشت کرده اند که این اقدامات به علت گرایش های عقیدتی و یا سیاسی علما بوده است و بازداشت علما به طرق مختلفی از جمله هجوم به منازل آنها، صدور احضاریه، بازداشت در مرزهای هوایی و زمینی و یا ایست های بازرسی صورت پذیرفته اند.

الوفاق تاکید کرده است که علیه بیش از ۵۰ روحانی در قضیه های مختلف (سیاسی) حکم های قضایی شدیدی از جمله اعدام، حبس ابد، سلب تابعیت و جریمه های نقدی سنگین صادر شده است.

این جمعیت اضافه کرده است: هم اکنون ۳ عالم شیعه در بحرین محکوم به اعدام ، ۸ تن محکوم به حبس ابد بوده و تابعیت ۱۹ تن از آنان سلب شده است که در صدر آنان آیت الله شیخ عیسی قاسم و همچنین آیت الله محمد سند و آیت الله حسین نجاتی هستند.

در بیانیه الوفاق آمده است: رژیم بحرین اقدام به توقیف منبر عده ای از علما نموده است و به آنها ابلاغ نموده که باید سخنرانی، وعظ و انجام هرگرونه امور دینی در مساجدی که مشغول به آنها بوده اند را متوقف نمایند.

الوفاق در پایان سیاست آزار و اذیت و تبعیض طایفی توسط رژیم بحرین را محکوم نموده و اعلام کرد: رژیم بحرین هیچ گونه ابتکار عمل و برنامه ی معناداری برای اقدام به  اصلاحات در هیچ سطحی از سطوح حقوق بشری و بویژه در خصوص آزادی های دینی و عقیدتی ندارد.

بیشتر بخوانید.....
انحلال دو جمعیت مخالف رژیم بحرین؛ آمریکا ابراز نگرانی کرد