یک رسانه عرب زبان با اشاره به تداوم همسویی های آشکار میان رژیم صهیونیستی و برخی رژیم های عربی، فلسطین و مردم آنها را قربانی اصلی این سیاست های خائنانه توصیف کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ روزنامه الاخبار لبنان در مطلبی با اشاره به خیانت رژیم های عربی به آرمان فلسطین نوشته است: به نظر می رسد که همه شرایط در راستای بی توجهی به فلسطین است و ائتلاف عربی-اسرائیلی علنی و آشکار در حال شکل گرفتن است.

رژیم های عربی دست در دست صهیونیستها به مقابله با فلسطینی ها پرداختند و همه امور را به زیان فلسطین پیش بردند در موضع آوارگان و آزادسازی فلسطین و اسیران و بیت المقدس همه نوع امتیاز دادند.

این رسانه در ادامه با اشاره به برگزاری رزمایش موسوم به رعد شمال به عدم نگرانی اسرائیل از این رزمایش و نیز جنگ رژیم سعودی در یمن و به کارگیری انواع سلاح ها در این جنگ پرداخته و می نویسد: اوضاع به مرحله ای رسید که از ارتش اسرائیل به عنوان یک ارتش شکست ناپذیر یاد شد و این گونه تصور می شد که هیچ دستی نمی تواند به این ارتش برسد اما حزب الله لبنان و مقاومت فلسطین ثابت کردند که رژیم اسرائیل از خانه عنکبوت نیز سست تر است.

الاخبار می افزاید: مشکل در توان و امکانات نیست بلکه به اراده مربوط می شود. سعودی ها درحال حاضر از نقش مطیع و تابع ایالات متحده به سوی نقش تمرد بر آمریکا و ائتلاف با اسرائیل حرکت می کنند و همه اینها نشان می دهد که اوضاع تغییر کرده است و از زمان خیانت پشت پرده به مرحله خیانت آشکار رسیده است.

این رسانه می نویسد: در حال حاضر موضوع فلسطین در صدر برنامه های سران عرب نیست و آنها نمی خواهند کاری برای فلسطین انجام دهند. آنها به این موضوع تن داده اند که فلسطین در دست صهیونیستهاست و در راستای دشمنی و مقابله با کسانی که با اسرائیل مقابله می کنند حرکت می کنند. تجربه های قبلی و کنونی ثابت می کند که سران عرب به اسرائیل به عنوان دوست و همسایه می نگرند.

الاخبار در ادامه نوشت: دشمن اصلی در نظر سران عرب، ایران فارس و شیعه است و آن تنها دشمنی است که باید علیه آن لشکر کشی شود و صدها میلیارد دلار سلاح برای مقابله با آن هزینه شود. علت حقیقی در اینکه ایران دشمن عرب معرفی می گردد مبارزه ایران با اسرائیل و حمایت از جنبش های آزادی بخش و مقاومت در فلسطین و لبنان است. اعراب قبل از اینکه ایران دشمن اسرائیل شود روابط حسنه ای با ایران داشتند و قبل از اینکه سفارت اسرائیل به فلسطین تبدیل شود روابط گرمی با آن داشتند.

این رسانه می افزاید: اعراب به دنبال تامین و حمایت از اسرائیل و مقابله با هر کشوری که به مقابله با اسرائیل برخیزد هستند. همه جنگهایی که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به راه افتاده است از جنگ صدام علیه ایران تا جنگ ضد سوریه و یمن همگی در راستای حمایت از اسرائیل و آمریکا و دشمنی با فلسطین و مردم آن است.

الاخبار می نویسد: فلسطینی ها از ابتدا به رژیم های عربی اعتمادی نداشتند. اخیرا هنگامی که همه رژیم های عربی به سوی صهیونیستها حرکت کردند، ایران بر دشمنی با اسرائیل و حمایت از فلسطین تاکید کرد. اعتماد به رژیم های عربی اوضاع فلسطین را به مرحله کنونی رسانده است که اوج آن در خطرناکترین توافق در تاریخ ملتها در اسلو رقم خورد و هشتاد درصد فلسطین از دست رفت تا بخش اندک باقیمانده در سرنوشت مجهولی قرار گیرد. اما تجربه لبنان با وجود نیروی مقاومت سرنوشت دیگری را برای لبنان رقم زد و به آزادسای اراضی لبنان منجر شد و همه تلاش ها در حال حاضر برای نابودی مقاومت لبنان است.