جمعی از اعضای حزب محافظه کار انگلیس موسوم به «توری» اعلام کردند در صورتی که وی تا پاییز سال جاری میلادی نتواند فرایند برگزیت را سامان دهی کند، به اقدام علیه وی دست خواهند زد.

به گزارش پرس شیعه، جمعی از اعضای حزب محافظه کار انگلیس موسوم به «توری» امروز چهارشنبه به ترزا می نخست وزیر هم حزبی خود ضرب الاجل خروج از اتحادیه اروپا موسوم به «برگزیت» را اعلام کردند.

این گروه از محافظه کاران انگلیس خطاب به ترزا می اعلام کردند: در صورتی که وی تا پاییز سال جاری میلادی نتواند فرایند برگزیت را سامان دهی کند، به اقدام علیه وی دست خواهند زد.

این در حالیست که ساعاتی پیش مخالفت ۳۲۴ نماینده مجلس عوام انگلیس با اعمال تغییر در لایحه برگزیت تحت عنوان قانون خروج از اتحادیه اروپا راه را برای دولت ترزا می هموار کرد.

نخست وزیر انگلیس پیش از آغاز نشست مجلس عوام خواستار وحدت و همسویی نمایندگان شده و تاکید کرد که از انتقاد و سرزنش علیه دولت دست بردارند.

پیشتر اعلام شده بود که هدف از « لایحه خروج از اتحادیه اروپا» این است معاهدات اجتماعی اتحادیه اروپا به واسطه خروج این کشور خود به خود لغو شود که در این صورت قوانین ملی انگلیس بار دیگر لازم الاجرا شده و به عنوان مرجع اصلی قانونی در کشور شناخته می شود.

این در حالی است که تاکنون قوانین اتحادیه اروپا بر قوانین داخلی کشور اولویت داشته است. نمایندگان پارلمان انگلیس نسخه اولیه این قانون را در ماه ژانویه به تصویب رسانده بودند.

گفتنی است نخست‌وزیر انگلیس در جریان نشست گروه هفت اعلام کرده بود که امیدوار است قانونگذاران این کشور اهمیت تصویب قانونی را درک کنند که بر اساس آن عضویت کشورش در اتحادیه اروپا لغو می‌شود.