رئیس جمهوری کره جنوبی در دیدار با وزیر خارجه آمریکا گفت: نشست سران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور موفقیت آمیز و موجب خلاصی جهان از جنگ هسته ای بود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از یونهاپ، «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی امروز پنجشنبه در دیدار با «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در سئول، اعلام کرد: نشست اخیر سران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور موفقیت آمیز و موجب خلاصی جهان از جنگ هسته ای بود.

رئیس جمهوری کره جنوبی ادامه داد: دیدگاه‌ های متفاوتی درباره نتیجه این نشست وجود دارد اما آنچه از همه مهمتر است این واقعیت است که چنین نشستی برای همه جهان اعم از مردم آمریکا، ژاپن و چین امکان رهایی از تهدیدات جنگ اتمی و موشک‌ های دور-بُرد را مهیا ساخت.

وزیر خارجه آمریکا نیز در این دیدار از رئیس جمهوری کره جنوبی خواست تا در راستای خلع سلاح هسته ای کره شمالی نقش هدایت‌ کننده و فعالی را ایفا کند.

گفتنی است دونالد ترامپ و کیم جونگ اون سران آمریکا و کره شمالی در نخستین دیدار خود، روز گذشته سندی را امضاء کردند که گفته می‌شود شامل تعهد پیونگ‌یانگ به خلع سلاح کامل هسته‌ای و در مقابل، تضمین‌های امنیتی آمریکا به پیونگ یانگ است.