«ضیف الله الشامی» تاکید کرد که هدف قرار دادن ناو سعودی در سواحل الحدیده، سیلی محکمی بر متجاوزان و نشانگر مقاومت ملت یمن در برابر سلطه جویی آمریکا و عربستان است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر، گروه بین الملل-محمد فاطمی زاده: ائتلاف متجاوز سعودی- اماراتی یک ماه است که عملیات گسترده دریایی، زمینی و هوایی برای اشغال بندر الحدیده که تنها شاهراه حیاتی و راه تنفس نیروهای انقلابی انصارالله یمن است، شروع کرده است با این حال شکست این عملیات، این ائتلاف را بر آن داشت که روز چهارشنبه عملیات جدیدی برای اشغال این بندر آغاز کند.

بر اساس اطلاعات منتشره از سوی رسانه های جمعی، متجاوزان از بمب های ممنوعه خوشه ای علیه مردم و کمیته های مردمی دفاعی در این کشور استفاده کرده اند.

در خصوص این تجاوز جدیدمهر، با «ضیف الله الشامی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفتگو کرده است که شرح آن از نظر می گذرد.

*پس از گذشت سه سال از حملات شبانه روزی متجاوزان سعودی، شاهد هستیم که دستاورد ائتلاف عربی هیچ بوده است. روز چهارشنبه نیز یک ناو متجاوز در مقابل سواحل الحدیده یمن هدف حمله موشکی ارتش یمن قرار گرفت. اهمیت این واکنش یمنی ها به متجاوزان و پیام آن به حامیان غربی سعودی ها چیست؟

طبیعتا این اقدام نیروهای یمنی یک پیام کاملا نظامی برای کشورهای متجاوز و حامیان آن ها یعنی آمریکا و صهیونیست ها داشت مبنی بر اینکه ورود آن ها به الحدیده و تلاش برای تسلط بر این استان، موجب سوختن ادوات آنها می شود و این منطقه به گورستانی برایشان مبدل می گردد. همچنین این اقدام سیلی محکمی به متجاوزانی که در صدد آغاز یک جنگ گسترده بودند، است؛ جنگنده های آنها دستکم ۱۲۰ نوبت حمله هوایی علیه یمنی ها در ابتدای این جنگ داشت و بالگردهای آپاچی نیز در سواحل حضور داشتند تا به پیشروی ناوهای متجاوز کمک کنند اما این ناو که حامل قایق های جنگی بود، توسط دو موشک دریایی هدف گرفته و موجب آتش گرفتن و بلند شدن دود از آن شد.

دیگر ناوها هم با دیدن این صحنه پا به فرار گذاشتند. این اقدام پیامی قوی داشت مبنی بر اینکه ملت یمن، ملتی مقاوم است که تسلیم نمی شود و خضوع نمی کند بلکه برای مقابله با تجاوز و سلطه جویی آمریکا و اسرائیل و سعودی و امارات به صورت کامل آماده است.

*مقامات نظامی بلندپایه یمن اعلام کردند که مرحله کنونی جنگ، درگیری با آمریکا است. پاسخ نیروهای مبارز یمن به آمریکا در صورت مداخله در یمن چیست؟

طبیعتا این نبرد، سرنوشت ساز است و یمنی ها، تکبر را در نزد آمریکایی ها می بینند. اظهارات مقامات آمریکا و انگلیس و سعودی و امارات در کنار هجمه های رسانه ای با هدف ترساندن مردم مطرح می شود تا ارتش و کمیته های مردمی یمن تسلیم گردند اما ناکام می مانند.

زیرا یمنی ها معتقدند که این نبرد باید به نفع مردم یمن یکسره گردد و این دشمن آمریکایی و صهیونیستی قادر به کسب هیچ نوعی از پیروزی نیست و در صورت پیشروی میدانی نیز، قادر به حفظ دستاورد خود نیستند و عقب نشینی می کنند. مردم یمن به دنبال یکسره کردن این نبرد هستند و از خداوند در این خصوص استعانت کمک می طلبند؛ استعانت از خداوند مهم ترین اصلی است که یمنی ها به آن معتقدند. هرچند ما توان و تجهیزات مادی و نظامی نداریم اما عون و یاری خدا و اطمینان به خداوند، برای پیروزی ما بر این متجاوزان کافی است.

*امارات اصلی ترین متحد سعودی ها در این تجاوزات است. چندین بار نیز مقامات یمنی تهدید به هدف قرار دادن ابوظبی کرده اند. در صورت تداوم تجاوات امارات، چه پاسخی به این کشور خواهید داد؟

برنامه ای نظامی و اقدامات نظامی و تاکتیکی در تمام زمینه ها مثل محلی یا خارجی و یا شلیک موشک و غرق کردن ناوها یا مقابله با تانک ها و خودروهای زرهی وجود دارد.

تمام این ها در چارچوبی خاص و بررسی شده و تاکتیکی قرار می گیرد. برخی امور را نمی توان بیان کرد و به اقدامات نظامی مربوط هستند که مقامات نظامی باید اعلام کنند.

*به نظر شما آیا محمد بن سلمان ولیعهد سعودی از شکست خود در این حمله درس می گیرد و به آن خاتمه می دهد؟یمنی ها تا چه زمانی در برابر متجاوزان ایستادگی می کنید؟

 سعودی ها و امارات و آمریکایی ها در جبهه های مختلف ضربه های سهمگینی از سوی یمنی ها متحمل شده اند تا جایی که خود آمریکایی ها برای نظارت مستقیم بر نبرد، وارد میدان شده اند.

اظهارات آمریکایی ها و انگلیسی ها نیز نشانگر شکست آنها در یکسره کردن این نبرد است اما محمد بن سلمان و سعودی ها یا محمد بن زاید و اماراتی ها و دیگر همراهان متجاوزان، شکست خورده و در آینده نیز به یاری خدا شکست های بیشتری متحمل خواهند شد.

نبرد دست آنها است، اگر ادامه دهند بیش از پیش شکست می خوردند و خسارت می بینند و مردم یمن نیز به صورت کامل آماده اند و تسلیم نمی شوند. این موضوع و نبرد اصلی است.

آمریکا این کشورها را برای جنگ متحد کرد و سپس مانند گاو شیرده، آنها را دوشید. مردم حجاز و امارات هم می دانند که سران این کشورها، ثروت هایشان را در جهت منافع آمریکا خرج می کنند و شکست خورده باز می گردند.

*تحلیل شما از اقدامات سازمان ملل در حل بحران یمن و طرح های پیشنهادی آن برای پایان دادن به این تجاوز سعودی ها چیست؟ شما چه شرایطی برای صلح دارید؟

سازمان ملل و شورای امنیت روند سیاسی را در پیش گرفته اند و به پروژه های آمریکا به صورت کامل خدمت می کنند. آنها در مسیر مطلوب آمریکا تحرک دارند و ما بر اساس نبرد حقیقی حرکت می کنیم.

ما مردان اهل صلح هستیم اما اگر خواهان تسلیم شدن ما هستند، این موضوع امکان ندارد. ما دستمان را برای صلح دراز می کنیم اما برای تسلیم شدن دستمان را بالا نمی بریم.

خواسته ما پایان تجاوز، رفع محاصره از کشورها و فرودگاه ها و بنادر، گام های اولیه برای تحقق هرنوع صلح جامع است. ما مذاکراتی حقیقی داشته ایم تا از یکسو یمنی ها از جنگ خارج شوند و از سوی دیگر متجاوزان از سختی و حرج خارج شوند. ما هر نوع فشاری که به حاکمیت و تصمیم سیاسی یمنی ها تعرض کند، نمی پذیریم.