وزیر خارجه آمریکا در جریان سؤال و جواب‌های یک خبرنگار درباره چگونگی راستی‌ آزمایی خلع سلاح هسته ای کره شمالی به فحاشی علیه وی روی آورد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه تلویزیونی سی‌اِن‌اِن، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در سئول پایتخت کره جنوبی در پاسخ به سؤال یک خبرنگار درباره چگونگی راستی‌ آزمایی خلع سلاح هسته ای کره شمالی، وی را مورد فحاشی قرار داد.

ماجرا از این قرار است که خبرنگار مذکور از «مایک پمپئو» درباره سند امضاء شده میان کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از چند بار سؤال پیرامون راستی آزمایی و برگشت ناپذیری خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ و نحوه آن می پرسد: چرا در بیانیه (سند امضاء شده میان سران آمریکا و کره شمالی) چنین چیزی نیست؟

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ می گوید: در بیانیه هست. اشتباه می‌ کنید.

خبرنگار در ادامه دوباره سئوال کرد: چطور می‌ گویید که در بیانیه است؟

پمپئو در پاسخ می افزاید: به این دلیل که تاکید بر خلع سلاح هسته ای کامل شامل راستی آزمایی و برگشت ناپذیری هم می‌ شود. شما باید درباره معنا شناسی بحث کنید؛ اطمینان می دهم که  این موضوعات در سند آمده است.

خبرنگار دوباره می پرسد: رئیس‌جمهور (ترامپ) گفت که درباره (خلع سلاح هسته ای) باید راستی آزمایی شود … آیا می‌ توانید در این باره بیشتر توضیح دهید؟

وزیر خارجه آمریکا می گوید: بله. سؤال شما توهین آمیز، مسخره و احمقانه است.