حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: : آستان قدس رضوی آمادگی دارد، تا با استفاده از ظرفیت های موجود، زمینه تشرف و زیارت تعداد بیشتری از زائران اهل سنت را فراهم کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در دیدار نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی، اظهار کرد: مسلمانان واقعی، عاشق و ارادتمند خاندان عصمت و طهارت(ع) هستند و باید زمینه تشرف آنان را به حرم مطهر رضوی بیش از گذشته فراهم آوریم.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: مسلمانان واقعی ارادتمند و دلداده اهل بیت(ع) هستند و ما هر روز جلوه‌هایی از عرض ارادت و ادب مردم اهل سنت را به محضر حضرت رضا(ع) مشاهده می کنیم.

وی تصریح کرد: آستان قدس رضوی آمادگی دارد تا با استفاده از ظرفیت های موجود، زمینه تشرف و زیارت تعداد بیشتری از زائران اهل سنت را فراهم کند و در این رابطه با سایر نهادها و دستگاه های اجرایی نیز همکاری خواهیم کرد.

زائر محوری؛ اولویت نخست

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به منشور ۷ گانه مقام معظم رهبری در انتصاب تولیت آستان قدس رضوی، بیان کرد: با توجه به تاکیدات معظم له بنا داریم تا به زائران امام رضا(ع) از مبداء تا مقصد خدمت رسانی کنیم و همچنین سمت و سوی مشارکت‌ها را درجهت رفع مشکلات زائران و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای رفاه حال آنان هدایت کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه، با اشاره به انجام مطالعات کارشناسی برای اجرای طرح توسعه خدمت، خادم و مخدوم، تصریح کرد: خدمت به امام رضا(ع) و زائرانش محدود و منحصر به اقداماتی که در حرم مطهر انجام می پذیرد، نیست و با استفاده از تخصص خادمان بارگاه منور رضوی، سطح خدمت رسانی به اقشار مختلف جامعه و نیازمندان را در سطح کشور و استان‌های محروم گسترش خواهیم داد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در ادامه گفت: با استفاده از ظرفیت بی نظیر خادمان و با توسعه دایره خدمت، خادمان نیمی از سال را در حرم مطهر و نیمی دیگر را در محل های ماموریتی که آستان قدس رضوی تعیین خواهد کرد به ارائه خدمت خواهند پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور نیز در این نشست اظهار کرد: توجه به محرومان و مستضعفان رویکرد مثبت و قابل تقدیری است که نتایج و تاثیر آن را در سفری که به چند استان داشتم، در روحیه مردم دیدم.

وی تصریح کرد: آستان قدس رضوی ظرفیتی عظیم برای نشر و ترویج معارف قرآنی و اهل بیت(ع) به سراسر دنیا دارد و باید با فرهنگ سازی و کار رسانه ای قوی این مهم دنبال شود.

براساس اعلام آستان قدس رضوی، در این نشست همچنین، برخی از نمایندگان ولی فقیه در استان‌های قومی، به بیان دیدگاه ها و نقطه نظراتشان درباره موضوع زیارت پرداختند.