مصلای امام خمینی(ره) تهران میزبان خیل عظیم مومنانی است که برای اقامه نماز عید سعید فطر به امامت ولی امر مسلمین گرد آمده اند.

به گزارش شیعه پرس، درهای مصلای تهران از ساعت ۵ صبح گشوده شده است و مومنان به سوی میعادگاه نماز عید سعید فطر روانند تا نماز عید سعید فطر را به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی اقامه کنند.

در این مراسم برنامه های متنوع فرهنگی قبل و بعد از اقامه نماز تدارک دیده شده است .

نماز عید سعید فطر نیز با حضور و امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی حدود ساعت ۸:۳۰ اقامه خواهد شد و پس از آن حضرت آیت الله خامنه ای خطبه های نماز عید سعید فطر را ایراد خواهند کرد.

طبق اعلام رئیس ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر ؛ برای پرداخت زکات فطره نمازگزاران نیز صندوق های کمیته امداد امام خمینی در اطراف محل برگزاری نماز در نظر گرفته شده است .

پیشنمازی افزود : سامانه پیامکی ۶۸۶۸ این ستاد آماده دریافت انتقادها و پیشنهادهای قبل و بعد از برگزاری نماز عید سعید فطر است .

به گفته وی برای نمازگزارانی که با خودروی شخصی به مصلای امام خمینی (ره) می آیند، پارکینگ هایی در اطراف این مصلی در نظر گرفته شده است که شامل پارکینگ عباس آباد در جنوب ، پارکینگ بیهقی در شمال غربی ، پارکینگ های گلگشت ، مجتمع امام خمینی (صدرا) و بنیاد مستضعفان و جانبازان در شمال است .

وی گفت : محل برگزاری نماز از صحن اصلی در جنوب شبستان شکل می گیرد و به سمت شمال مصلی و خیابان های شمالی امتداد پیدا خواهد کرد .

بیشتر بخوانید.....
نمایش اودیسه پنجشنبه و جمعه در ۲ نوبت اجرا می‌شود

پیش نمازی افزود: برای ورود نمازگزاران عید سعید فطر به مصلی، درب های مختلفی در نظر گرفته شده است که آقایان می توانند از درب های شماره ۳ و ۴ در جنوب مصلی و شماره ۱۸ در شمال مصلی و خانم ها نیز از درب های شماره ۱۲ تا ۱۵ در شرق و شماره ۲۰ در شمال وارد مصلی شوند .

وی گفت : همچنین درب های شماره ۱۷ و ۱۹ به صورت مشترک برای آقایان و خانم ها در نظر گرفته شده است.

پیش نمازی افزود : محل استقرار اتوبوس ها و ون ها برای انتقال نمازگزاران نیز توسط پلیس راهور اعلام می شود و برای برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم نماز عید سعید فطر نهادها و دستگاه های مختلف در این روز خدمات ویژه ارائه خواهند کرد .