ورامین- امام جمعه ورامین در خطبه های نماز عید فطر این شهر گفت: عید فطر، تاکیدی بر بندگی خداوند و اتحاد مسلمین است.

به گزارش شیعه پرس، آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی صبح جمعه در خطبه های نماز عید سعید فطر ورامین طی سخنانی به شرایط اقتصادی امروز کشور اشاره کرد و گفت: مسئولان برای ایجاد ثبات در قیمت ها تلاش خود را به کار بندند، نباید طوری رفتار کرد، که در بین مردم نگرانی ایجاد شود.

قدر پیروزی بر شیطان در ماه رمضان را بدانیم

امام جمعه ورامین در بخش دیگری از خطبه های عید سعید فطر با تاکید بر حفظ خودداری و پرهیزگاری حاصل از رمضان گفت: باید از گناهان دوری کنیم و قدر پیروزی بر شیطان در ماه مبارک رمضان را بدانیم و این معنویت را حفظ کنیم، واجبات را ترک نکنیم و بر انجام مستحباتی که در ماه رمضان انجام می دادیم، اصرار ورزیم، قرآن کریم فلسفه روزه را تقوا می داند و به همین دلیل می بایست، تقوا و بندگی و اطاعت حاصل از این ماه را حفظ کنیم، هیچ سرمایه‌ای بالاتر از تقوا وجود ندارد.

وی عید فطر را عید وحدت امت اسلامی دانست و افزود: مسئولین کشورهای اسلامی می بایست نسبت به دسیسه های دشمنان آگاه باشند و بدانند هدف اصلی دشمنان ایجاد تفرقه و چند دستگی در بین مسلمین برای رسیدن به اهداف خود است.

مسلمانان با حفظ اتحاد دشمنان را مایوس کنند

آیت الله محمودی گلپایگانی نماز پرشور و با شکوه عید سعید فطر را نمونه ای از صفوف متحد مسلمین دانست و گفت: باید در صف های فشرده گرد هم آییم و بدانیم که همه ما پیروان قرآن هستیم، هرچه اجتماع مسلمانان پرشور تر باشد، دشمنان خوارتر و ذلیل تر خواهند بود.

بیشتر بخوانید.....
وقتی همه ادیان مقهور اسلام می شوند/ عصر ظهور، دوره تمامیت عقل است

نماینده ولی فقیه در ورامین با تاکید بر این که باید قدر پیروی اهل بیت و نعمت ولایت را بدانیم، گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی در سراسر کشور نمازهای جمعه مشروع و نماز عید فطر برگزار می شود، کشور ما کشور امام زمان(عج) است، مشکلاتی هم داریم، که باید با اتحاد در پی حل آن ها باشیم، اما اصل نظام و انقلاب نعمتی است، که باید شکرانه آن را به جا آوریم.