اگر تمدن نوین اسلامی را که با پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شده است، مرحله خیالی تمدن اسلامی بدانیم؛ مرحله عقلانی و جبروتی این تمدن، با ظهور مهدی موعود محقق خواهد گردید.

به گزارش شیعه پرس به نقل از مهر، دکتر محمدعلی فتح اللهی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در گفتگو بامهر،در مورد ظهور حضرت حجت(عج) گفت: مهدویت، ظهور عقل است و درک از قیامت را ممکن می سازد. درست است که حکومت عدل جهانی و صلح کلی محقق خواهد شد که این امر، کمال عالم خیال است، اما مهدویت را باید در اتصال زمین و آسمان(این السبب المتصل بین الارض و السّماء) و باز شدن درهای علم، آشکار شدن حقیقت هستی و شهود عالم عقل و جبروت تلقی کرد.

وی افزود: اگر تمدن نوین اسلامی را که با پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شده است، مرحله خیالی تمدن اسلامی بدانیم؛ مرحله عقلانی و جبروتی این تمدن، با ظهور مهدی موعود محقق خواهد گردید.

این محقق در ادامه سخنانش تصریح کرد: تمدن گذشته اسلامی، ظهور عالم حس و تمدن نوین اسلامی که با انقلاب اسلامی آغاز شده است، ظهور عالم خیال و تمدّن مهدوی، ظهور عالم عقل است. امر حکومت، تعلّق به عالم خیال دارد و هیچ منعی ندارد که قبل از ظهور حضرت حجّت(عجّل الله تعالی فی فرجه) حکومت اسلامی در همه جهان تشکیل شود.

فتح اللهی در پایان سخنانش گفت: هرچند که به طور قطع و یقین با ظهور حضرتش حکومت عدل جهانی را خواهیم داشت، اما نیل به عالم عقل و جبروت و درک باطن قرآن کریم و حقیقت توحید که برای متعمقین در آخرالزمان اتفاق خواهد افتاد، مستلزم ورود در تمدن مهدوی است.

بیشتر بخوانید.....
گلزارهای شهدا در سراسر کشور غبارروبی و گلباران می‌شود