رسانه‌ های اسرائیلی در چند روز گذشته‌ مجموعه‌ ای از اسناد پانامایی را منتشر کردند که‌ نشان می دهد پادشاه‌ عربستان به‌ منظور پیروز شدن بنیامین نتانیاهو در انتخابات، به‌ وی کمک مالی کرده‌ است.

به‌ گزارش پرس شیعه از پایگاه‌ خبری «بالعربی»، رسانه‌های اسرائیلی در چند روز گذشته‌ مجموعه‌ای از اسناد پانامایی را منتشر کردند که‌ نشان می دهد، «سلمان عبدالعزیز»، پادشاه‌ عربستان به‌ منظور پیروز شدن بنیامین نتانیاهو در انتخابات، به‌ وی کمک مالی کرده‌ است.

بر اساس این گزارش، پادشاه‌ عربستان در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۸۰ ملیون دلار به‌ منظور پیروز شدن نتانیاهو، به‌ وی کمک کرده‌ است.

رسانه‌های اسرائیلی با ردگیری اسناد پاناما شواهدی را بدست آوردند که‌ نشان می دهد در مارس ۲۰۱۵ یک فقره‌ از پولشوئی‌های پادشاه‌ عربستان در پاناما به‌ منظور رساندن ۸۰ ملیون دلار به‌ بنیامین نتانیاهو برای پیروز شدن در انتخابات انجام شده‌ است. وی این پول را در پاناما به‌ حساب شخصی سوری-اسپانیایی به‌ نام «ایاد کیالی» واریز کرده‌ است و او نیز چند روز بعد این مبلغ را به‌ حساب یکی از نزدیکان بنیامین نتانیاهو انتقال داده‌ است.

اسناد پاناما نشان می دهد که‌ ایاد کیالی پول را به‌ حساب شخصی اسرائیلی به‌ نام «تدی ساغی» منتقل کرده‌ است، ساغی از سرمایه‌داران شناخته‌ شده‌ اسرائیل است که‌ طرفدار بنیامین نتانیاهو است و برای موفق شدن وی در انتخابات ملیون‌ها دلار هزینه‌ کرده‌ است.

این خبر در حالی منتشر می شود که‌ تامیر باردو، رئیس پیشین موساد اعلام کرده‌ بود که‌ روابط استراتیژیک ناگفته‌ای مابین اسرائیل و عربستان در سطوح بالای کشوری وجود دارد.