یکی از احزاب افراطی حاضر در کابینه رژیم صهیونیستی، برایی سانسور بیشتر جنایات این رژیم طرحی را به منظور ممنوع شدن تصویربرداری از نظامیان صهیونیستی آماده کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از یورو نیوز، کابینه اسرائیل لایحه‌ای را مطرح کرده که مطابق آن تصویربرداری از سربازان اسرائیلی حین درگیری با فلسطینی‌ها جرم شناخته می‌شود.

حزب افراطی «یسرائیل بیت‌نو» که جزو ائتلاف حاکم بر اسرائیل  به ریاست بنیامین نتانیاهو است این لایحه را تهیه کرده است. در این لایحه پیشنهادی آمده است که فیلمبرداری و انتشار تصاویر «به منظور آسیب زدن به روحیه سربازان و ساکنان اسرائیل» می‌تواند برای عاملان تا پنج سال زندان در پی داشته باشد.

این لایحه تصریح می‌کند چنانچه این کار به منظور ضربه زدن به «امنیت» صورت گیرد مجازات آن می‌تواند تا ۱۰ سال زندان باشد.

کمیته اداری که مسئول نظارت بر قانونگذاری در مجلس رژیم صهیونیستی است روز یکشنبه این طرح را به منظور فرستاده شدن به کنیست (مجلس رژیم صهیونیستی) تأیید کرد. کنیست این لایحه را هفته آینده به رأی خواهد گذاشت.

آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ اسرائیل و رئیس حزب «یسرائیل بیت‌نو» با ستایش از این طرح گفت: «آنها که از اسرائیل نفرت دارند و از تروریسم پشتیبانی می‌کنند، پیوسته به سربازان اسرائیلی می‌تازند و در پی آنند که شخصیت آنها را تحقیر و لکه‌دار کنند. ما به این کار پایان می‌دهیم.»