رئیس مرکز فرماندهی ارتش آمریکا با فرمانده کل ارتش پاکستان در راولپندی دیدار و در مورد گسترش همکاری های دو کشور و همچنین وضعیت امنیتی افغانستان به بحث و گفتگو پرداختند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «اکسپرس نیوز»، ارتش پاکستان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که «جوزف وتل» رئیس مرکز فرماندهی ارتش آمریکا که به پاکستان سفر کرده است با حضور در مقر فرماندهی ارتش این کشور در شهر «روالپندی» با «راحیل شریف» فرمانده کل ارتش پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

محور گفتگوهای طرفین بررسی نشست های چهارجانبه مذاکرات صلح افغانستان در جهت تعیین نفشه راه این کشور و برقراری امنیت در منطقه بود.

در این بیانیه همچنین آمده است که وتل ضمن قدردانی از تلاش های پاکستان برای برقراری امنیت در منطقه خواهان افزایش همکاری های دو کشور شده است.

لازم به ذکر است که رئیس مرکز فرماندهی ارتش آمریکا روز گذشته نیز با «عالم ختک» قائم مقام وزارت دفاع پاکستان دیدار کرد و مسائل مربوط به ماجرای فروش جنگده های اف-۱۶ آمریکا به پاکستان، مهم ترین محور این دیدار بود.

رفت و آمدهای مکرر مقامات آمریکایی و پاکستانی در شرایطی انجام می شود که روابط سیاسی دو کشور بنا به دلایل متعدد از جمله نگاه تردید آمیز واشنگتن به اقدامات ضدتروریستی اسلام آباد، روابط نزدیک آمریکا و هند، فعالیت های هسته ای نظامی پاکستان، مخالفت کنگره آمریکا با اعطای کمک های مالی و فروش جنگنده های اف- ۱۶ به پاکستان و برخی دیگر مسائل وضعیت چندان خوبی ندارد.