احزاب اپوزیسیون پاکستان با ترک پارلمان و سنای این کشور، اعلام کردند که حضور در نشست‌های آینده دو مجلس، مشروط به پاسخگویی نخست‌وزیر پاکستان در مورد فساد مالی است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «داون نیوز»، نمایندگان احزاب اپوزیسیون با ترک پارلمان و سنای پاکستان خواستار حضور «نواز شریف» نخست‌وزیر این کشور برای پاسخگویی در مورد فساد مالی شدند.

نمایندگان احزاب اپوزیسیون در پارلمان و سنای پاکستان اعلام کردند که تا نواز شریف برای پاسخگویی در نشست‌های دو مجلس حاضر نشود، آنها این نهادها را تحریم خواهند کرد.

به گفته این نمایندگان، نخست‌وزیر پاکستان باید در مورد ثروت خود و خانواده‌اش در خارج از کشور توضیح دهد.

اعلام تحریم در پارلمان توسط «خورشید شاه» و در سنای پاکستان توسط «اعتزاز احسن» مطرح شد.

خورشید شاه و اعتزاز احسن از اعضای ارشد حزب «مردم پاکستان» هستند.

سناتور اعتزاز احسن در این خصوص گفت: نواز شریف باید موضع خود را در مورد اتهام فساد مالی و شرکت‌های فرزندانش در خارج از این کشور مشخص کند.

همچنین خورشید شاه تصریح کرد که دولت نواز شریف بود که در دوران تحصن حزب «تحریک انصاف» می‌گفت که همه امور کشور باید در پارلمان حل و فصل شود اما، اکنون که همه احزاب در پارلمان حضور دارند، چرا نخست‌وزیر پاکستان در مجلس حاضر نمی‌شود.

وی هشدار داد: اگر نواز شریف برای توضیح در مورد فساد مالی خود در نشست پارلمان شرکت نکند، این مسئله برای اپوزیسیون تبدیل به امری جدی خواهد شد.

لازم به ذکر است که تنش‌های دولت و احزاب اپوزیسیون پاکستان در مورد افشاگری اسناد پاناما ادامه دارد و دومین نشست این احزاب در این خصوص نیز روز گذشته در اسلام‌آباد برگزار شد.

احزاب اپوزیسیون پاکستان در نخستین نشست خود با تعیین مهلت برای استعفای نواز شریف از پست نخست‌وزیری، خواستار آغاز تحقیقات از خانواده وی شدند.

این درحالی است که دولت اسلام‌آباد شرایط اپوزیسیون برای تحقیق در مورد افشاگری اسناد پاناما علیه نخست وزیر پاکستان را رد کرده است.