جانشین فرمانده سپاه گفت: گاهی اوقات برخی موقعیت ها دست به دست میشود اما ما در مجموع برای وضعیت میدانی سوریه آینده بسیار مطمئنی را سراغ داریم.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار سلامی در حاشیه همایش تبیین اندیشه های امام خامنه ای در واکنش به حادثه خان طومان در سوریه گفت: این یک تغییر و تحول تاکتیکی است و مطمئنا اثرات استراتژیکی در میدان ندارد.

وی افزود: گاهی اوقات برخی موقعیت ها دست به دست میشود اما ما در مجموع برای وضعیت میدانی سوریه آینده بسیار مطمئنی را سراغ داریم.

جانشین فرمانده سپاه در حقیقت نظام سوریه که بخشی از جبهه مقاومت و متعلق به خودمان است کاملا بر اوضاع مسلط است و یک تاکتیک کوچک نمیتواند چالشی بر آن نبرد بزرگ داشته باشد.

وی تاکید کرد: انشالله تلاش میشود مناطق و قطعاتی که در روزهای اخیر توسط تکفیری ها اشغال شده مجددا بازپس گرفته شود.

سردار سلامی اظهارکرد: در طول ۳۸ سال گذشته، دشمنان بزرگی در مقابل نظام اسلامی شناسایی شده است و کانون این دشمنی ها رژیم هایی هستند که در آمریکا روی کار آمدند.

وی افزود: سیاست های سلطه طلبانه آمریکا و متحدان آنها در جهان اسلام برای از بین بردن هویت اسلام است.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: ما به فضل الهی از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل استراتژی های دشمنان کوچک و بزرگ به خصوص آمریکا به اندازه کافی ایجاد سازه های قدرت کردیم و ملت ما نیز دشمنان خود را شناسایی کرده و به برکت رهبری رهبر معظم انقلاب از یک اقتدار امنیتی و قدرت بازدارندگی نیرومند و از یک توان اطمینان بخش برخوردار است.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: نظام اسلامی هم قادر است از تهدیدات مستقیم و همچنین حمایت از مظلومان جهان که تحت تهاجمات دشمن قرار دارند، دفاع کند.

وی با بیان اینکه تراز امنیتی و بازدارندگی کشور در وضعیت اطمینان بخشی قرار دارد، گفت: نظام نسبت به گذشته خود توانمند تر شده است و ما می توانیم از منابع ملی، دستاوردهای انقلاب، آزادی و استقلال، تمامیت ارضی و واقعیت های نظام پاسداری کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: این یک واقعیت است که امروز دشمنان ما هم آن را می دانند و به واقعیت قدرت ما پی برده اند. هرچند آنچه از واقعیت قدرت ما می دانند از تمامیت قدرت ما کمتر است و به فضل الهی این قدرت سیال و جوشان بوده و در توسعه خود توقف ناپذیر است.

سردار سلامی افزود: محور مقاومت از انسجام بالایی نسبت به گذشته برخوردار است. حزب الله لبنان مثل یک خورشید در جهان اسلام می درخشد و یک واقعیت نیرومند است که همه مسلمانان به وجود آن افتخار می کنند.

وی ادامه داد: گروه های جهادی فلسطین هم از کفایت دفاعی بهترین نسبت به گذشته برخوردار هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به تحولات سوریه تاکید کرد: صحنه میدانی و سیاسی در سوریه ابداً مطابق میل آمریکا، اروپا و متحدین آنها پیش نرفته است و آنها به واقعیت های جدیدی رسیده اند و متوجه شده اند که اگر بخواهند روش های گذشته را اعمال کنند، نظام امنیتی آنها فروخواهد پاشید.

وی گفت: وضعیت عراق نیز رو به آرامش و بهبودی نسبی پیش می رود و امیدهای خوبی برای آرامش بخشی وجود دارد.

سردار سلامی با اشاره به تحولات یمن نیز تاکید کرد: در یمن، عربستان، به هیچ نتیجه موفقیت آمیزی دست پیدا نکرده و چشم انداز مبهمی که از عدم توانایی عربستان ناشی می شود، مشهود است.

وی گفت: در بلاد اسلامی، مسلمانان به یک بیداری رسیده اند و به فضل الهی، جبهه مقاومت فعال است.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: تا زمانی که بسیج مردمی کاملاً فعال و آگاه است، هیچ نگرانی نداریم و معتقدیم که مسیر بیداری راهبردی اسلامی در حال طی شدن است و مسلمانان نسبت به بازگشت هویت طبیعی از دست رفته خود، حساس و آگاه هستند.

وی در پایان تاکید کرد: ذخایر قدرت دفاعی ما از جمله موشکی و ساختارهای رزمی دریایی، هوافضا و زمینی کاملاً آماده هستند و شرایط را به لحاظ اطلاعاتی رصد می کنند و آمادگی های رزم یگان های ما در شرایط احتمال نزدیک به نبرد قرار دارند و به همین دلیل هیچ گونه نگرانی در حوزه تهدیدات خارجی نظام نداریم.