بخش آزادیها و حقوق بشر جمعیت اسلامی وفاق ملی بحرین از ۱۷۶۵ مورد بازداشت افراد به اتهام فعالیت های سیاسی در سال ۲۰۱۵ میلادی در این کشور خبر داد که ۱۲۰ مورد مربوط به کودکان و ۲۲ مورد مربوط به زنان بوده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سایت جمعیت وفاق، بخش آزادیها و حقوق بشر این جمعیت در گزارش سالانه خود خاطرنشان کرد، همه این بازداشت ها خودسرانه و مغایر با قوانین بوده است در این بازداشت ها شماری از رهبران مخالف و مدافعان حقوق بشر و فعالان و اصحاب رسانه نیز از سوی ماموران حکومت آل خلیفه دستگیر شده اند.

بخش آزادیها و حقوق بشر جمعیت وفاق تصریح کرد: قانون به عنوان اهرم و ابزاری به منظور ساکت کردن صدای مخالفان مورد استفاده قرار می گیرد و به گونه ای اجرا می شود که آزادی اندیشه و بیان را نقض می کند و گزارش کمیته حقیقت یاب گواه این مدعاست.

آمار اعلام شده بخش آزادیها و حقوق بشر جمعیت وفاق حاکی است: روش های مختلفی برای بازداشت افراد در سال ۲۰۱۵ میلادی مورد استفاده قرار گرفته است اما بیشترین روش مورد استفاده همان حمله به خانه ها بوده است؛ به گونه ای که ۸۳۲ مورد حمله به خانه ها صورت گرفته که بیشتر شب هنگام و نیمه شب صورت گرفته است. ۴۳۶ مورد بازداشت در خیابان و ۱۱۴ مورد بعد از احضار و ۶۶ مورد در پست های بازرسی بوده است.

براساس اعلام بخش آزادیها و حقوق بشر جمعیت وفاق، ۱۱۸ مورد بازداشت نیز در گذرگاههای مرزی و ۴۶ مورد در نهادهای دولتی و ۱۵۳ مورد نیز به روش های دیگر بوده است.

آمارهای بخش آزادیها و حقوق بشر جمعیت وفاق حاکی است که تعداد بازداشت ها در سال ۲۰۱۵ میلادی بیشتر از سال قبل از آن بوده است.

برپایه این گزارش، تعداد بازداشت شدگان در سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۷۶۵ نفر و در سال ۲۰۱۴ میلادی ۱۷۴۱ نفر بوده است. سال ۲۰۱۳ میلادی نیز شاهد ۲۱۹۲ نفر، سال ۲۰۱۲ میلادی ۲۲۲۱ و سال ۲۰۱۱ میلادی نیز ۲۹۲۹ نفر در بحرین بازداشت شده اند.