بنیاد پژوهشی سیاست خاور نزدیک در واشنگتن، پیش‌ بینی کرد که جانشین ولیعهد عربستان، فرزند پادشاه سابق عربستان را برکنار کند.

به گزارش پرس شیعه؛ سایمون هندرسون پژوهشگر آمریکایی و مدیر برنامه خلیج فارس و سیاست انرژی در بنیاد سیاست خاورنزدیک در واشنگتن، گفت: امکان دارد که محمد بن سلمان، در آیندۀ نزدیک، شاهزاده متعب بن عبدالله، وزیر گارد ملی سعودی را هدف قرار بگیرد. متعب، هم پیمان محمد بن نایف (ولیعهد کنونی) است که در شرایط دشواری گرفتار شده است.
به نوشتۀ وبگاه “وطن یغرد خارج السرب” هندرسون افزود: به نظر می رسد که محمد بن سلمان می خواهد به عنوان وزیر دفاع، گارد ملی را هم زیر نظر بگیرد، هر چند که وظیفۀ گارد ملی، حفاظت از خاندان آل سعود در برابر هرگونه کودتای نظامی است.
این تحلیلگر آمریکایی خاطرنشان کرد: هرگونه اقدامی در خصوص گارد ملی، در میان خاندان حاکم، بحرانی به وجود خواهد آورد، زیرا اعضای این خاندان بر ضرورت وجود توافق در تصمیم گیری ها تاکید کرده اند، اما محمد بن سلمان رویکردی مغایر با توافق دارد.
بنیاد پژوهشی “سیاست خاور نزدیک” در واشنگتن، یکی از مهم ترین مراکز پژوهشی در آمریکا به شمار می رود. این بنیاد در سال ۱۹۸۵، توسط کمیته روابط آمریکا و رژیم صهیونیستی (معروف به آیپاک) تشکیل شد. مقر این بنیاد در واشنگتن است.