سخنگوی وزارت خارجه روسیه هشدار داد: اقدامات تدارکاتی با هدف تحرکات جدید برای انجام حملات شیمیایی در سوریه وجود دارد؛ می‌خواهند دمشق را دوباره متهم کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از تاس، «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز چهارشنبه درباره توطئه جدیدی علیه سوریه با هدف متهم کردن این کشور به استفاده از تسلیحات شیمیائی هشدار داد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص اعلام کرد: روسیه اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می دهند کلاه سفیدها با تروریست ها در سوریه به ویژه جبهه النصره ارتباط تنگاتنگی دارند.

«ماریا زاخاروا» در ادامه افزود: از این ارتباط مطمئنیم. در این راستا، اقدامات تدارکاتی با هدف تحرکات جدید برای انجام حملات شیمیایی در سوریه وجود دارد؛ می‌خواهند دمشق را دوباره متهم کنند.

این در حالیست که در ۲۱ خرداد ماه نیز ژنرال ایگور کناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه در اظهاراتی تصریح کرد: نیروهای ارتش آزاد ظروف حاوی گاز سمی کلر را به دیرالزور منتقل کرده و قصد دارند تا در این منطقه به اقدامات تحریک آمیزی مبادرت ورزند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه تأکید کرد: بر اساس اطلاعات واصله از سه منبع مستقل، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش آزاد با کمک نیروهای عملیات ویژه ارتش آمریکا در حال بسترسازی های لازم برای مبادرت به حملات شیمیائی در استان دیرالزور هستند.

وی در ادامه فاش کرد: ویدئوی حملات شیمیائی مذکور نیز قرار است پس از پوشش گسترده در رسانه های غربی زمینه ساز حمله موشکی ائتلاف غرب علیه دولت سوریه باشد.