نیروهای امنیتی عراق اعضای گروهی تروریستی وابسته به داعش را که عامل حمله به زوار امام کاظم (ع) بودند، به دام انداختند.

به گزارش پرس شیعه؛ نیروهای امنیتی عراق گروهی تروریستی وابسته به عناصر داعش را که با نام «ولایت بغداد» فعالیت می‌کرد و عامل حمله به زوار امام کاظم(ع) در عراق بوده است، دستگیر کردند.

وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای اداره اطلاعات نظامی عراق موفق شدند گروه تروریستی جنایتکاری را که با نام «ولایت بغداد» فعالیت می‌کرد، دستگیر کنند.

در این بیانیه آمده است: کمربندهای انفجاری، بمب، سیستم‌های انفجار از راه دور و تعدادی نارنجک دست‌ساز که در حمله به زائران امام موسی کاظم(ع) به کار گرفته شده بود، از محل اختفای این گروه کشف شده است.

این بیانیه می‌افزاید: اعضای این گروه تروریستی در بازجویی‌ها به انفجار‌های تروریستی در منطقه «کراده داخل» و بالای پل «جاردیه» عراق که به کشته و زخمی‌شدن تعدادی از غیرنظامیان بی‌گناه منجر شد، اعتراف کرده‌اند.

اعضای این گروه تروریستی پس از پایان بازجویی به دستگاه قضایی عراق ارجاع داده شدند تا به سزای اعمال جنایتکارانه خود برسند.

یادآور می‌شود، سیزدهم اردیبهشت‌ماه انفجار یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده در مسیر زوار امام موسی کاظم (ع) که با پای پیاده راهی مرقد مطهر امام هفتم شیعیان بودند، چندین شهید و مجروح بر جای گذاشت.