رئیس اجرایی دولت افغانستان با رئیس جمهوری پاکستان در پایتخت تاجیکستان دیدار کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آناتولی، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان با ممنون حسین رئیس جمهوری پاکستان در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان دیدار کرد.

رئیس اجرایی دولت افغانستان در حاشیه اجلاس بین‌المللی «آب و توسعه پایدار» در این دیدار گفت: افغانستان تروریست‌ ها را بدون استثنا تروریست می‌داند و تروریست خوب و بدی از نظر دولت افغانستان وجود ندارد.

عبدالله عبدالله در ادامه افزود: در گذشته نیز رهبران مهم طالبان پاکستان را هدف قرارداده و این‌ بار نیز علیه فضل الله این اقدام صورت گرفت.

وی تصریح کرد: تماس‌ها میان رهبران دو کشور افزایش یافته و امیدواریم هماهنگی و اقدامات صادقانه میان طرفین برای دست یافتن به صلح و مبارزه مشترک با تروریسم کمک کند.

رئیس جمهوری پاکستان نیز در این دیدار از نقش فعال دولت افغانستان در کشته‌شدن مولانا فضل‌الله سرکرده طالبان پاکستان قدردانی کرد و خواهان بهبود روابط و همکاری مشترک دو کشور شد.

ممنون حسین با اشاره به دیدار و تلاش‌های مشترک سران دو کشور گفت: برنامه مشترک پاکستان و افغانستان برای صلح و همبستگی می‌تواند هردو کشور را در راه دست‌یافتن به ثبات و امنیت منطقه‌ای و بهبود روابط میان دو کشور کمک کند.